Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jechał bez uprawnień i przewoził narkotyki
Policjanci pełniący służbę w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali 29-letniego kierowcę hondy. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo, że nie miał do tego uprawnień. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w jego samochodzie narkotyki. To łącznie kilkadziesiąt nielegalnych substancji, głównie amfetamina. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo!
Od lat brzescy policjanci współpracują z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Brzegu. Zgłoszenia porządkowe trafiają zarówno do dyżurnego Policji jak i strażników. Wspólne zadania to również troska o bezpieczeństwo bezdomnych. Natomiast w związku z pandemią, strażnicy wspierają policjantów m.in. poprzez kontrolę placówek handlowych i osób przebywających na kwarantannie domowej.
KPP Brzeg -
Konkurs ,,Moja bezpieczna droga do szkoły” rozstrzygnięty
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z Opola uczestniczyli w konkursie plastycznym pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Jego celem było kształtowanie bezpiecznych zachowań u dzieci, podczas drogi do szkoły, w tym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Urząd Miasta Opola.
KMP Opole -
Reakcja świadka pomogła uniknąć tragedii na drodze
Kierowca dafa, jadąc autostradą A4 zauważył ciężarowe volvo, które poruszało się bardzo wolno, całą szerokością jezdni. Ta sytuacja zaniepokoiła go. Świadek podbiegł do pojazdu i go zatrzymał. W środku znajdował się nieprzytomny kierowca. Mężczyzna natychmiast wezwał służby ratunkowe. Krapkowiccy policjanci, którzy na miejsce przybyli jako pierwsi, udzieli poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.
KPP Krapkowice -
Poszukiwany listem gończym wpadł z kolejnymi narkotykami
Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali poszukiwanego 24-latka. Mężczyzna zgłosił się do szpitala po pomoc medyczną. Jednak jego dziwne zachowanie wzbudziło obawy i podejrzenia lekarza. Wezwani na pomoc policjanci szybko wyjaśnili sprawę. 24-latek miał przy sobie kilka porcji środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany listem gończym w związku z przestępczością narkotykową. Mężczyzna unikał także zasądzonej mu kary więzienia za inne przestępstwa i wykroczenia.
KPP Strzelce Opolskie -
Ślubowali na sztandar
"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą właśnie w naszym garnizonie złożyło 32 nowych funkcjonariuszy. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystość ma skromniejszy charakter i odbywa się także w tych jednostkach, do których nowo przyjęci policjanci zostali przydzieleni. Teraz adepci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.
KWP Opole -
Zatrzymany za zabójstwo
Policjanci z Głogówka zatrzymali 63-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo swojego znajomego. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol, w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za takie przestępstwo grozi kara 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.
KPP Prudnik -
Przekroczył dozwoloną prędkość - zatrzymali go policjanci z grupy SPEED
Kierowca audi na obowiązującej "pięćdziesiątce" pędził z prędkością 110 km/h. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera policjantów z oleskiej grupy SPEED. 28-latek z Wielkopolski stracił na trzy miesiące prawo jazdy. To kolejne wykroczenie drogowe namierzone w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KPP Olesno -
Przed policjantami ukrył się za kominem
Do 5 lat więzienia grozi kierowcy opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany na poddaszu budynku wielorodzinnego, gdzie schował się za kominem. Teraz o jego dalszym losie będzie decydował sąd.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Tymczasowy areszt za liczne przestępstwa
Policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Opola, gdy jechał bez uprawnień. Mężczyzna przewoził ze sobą narkotyki. Dodatkowo podejrzany jest o liczne przestępstwa. Usłyszał do tej pory 4 zarzuty, a śledczy nie wykluczają kolejnych. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.
KMP Opole