Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadka
Policjanci z Brzegu zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, kiedy wsiadł za kierownicę swojego audi. Został zatrzymany po tym, jak świadek zwrócił uwagę na sposób jego jazdy. To kolejny przykład, który pokazuje że nie godzimy się na niebezpieczeństwo jakie stwarzają nietrzeźwi kierowcy.
KPP Brzeg -
Nowi funkcjonariusze w szeregach Komendy Miejskiej Policji w Opolu
W Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Szeregi komendy miejskiej w tym miesiącu zasiliło 6 mundurowych.
KMP Opole -
Po narkotykach miał kierować samochodem
Policjanci z Namysłowa zatrzymali 23-letniego kierowcę bmw. W jego aucie znaleźli marihuanę. Dodatkowo, kierowca był dziwnie pobudzony a badanie alkomatem nic nie wykazało. Powodem jego zachowania mogły być środki odurzające, które kierujący miał zażyć przed podróżą. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 3 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Uwaga na fałszywych pracowników gazowni
Okres świąteczny to czas, gdy oszuści i złodzieje stają się szczególnie aktywni. Najczęściej pukają do naszych drzwi przedstawiając się za pracownika administracji, spółdzielni mieszkaniowej czy gazowni. Ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka Nysy, która straciła ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki. Apelujemy o wzmożoną czujność!
KPP Nysa -
Zabezpiecz swoją altankę
Na terenie ogródków działkowych widać już ostatnie prace porządkowe. Za chwilę opustoszałymi altankami mogą zacząć interesować się złodzieje, licząc na łatwe łupy. Brak gospodarza na działce, to także zachęta dla bezdomnych szukających schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniami do altanek. Dlatego, aby uniknąć liczenia strat, apelujemy o właściwe zabezpieczenie swojego mienia.
KMP Opole -
Przy jesiennej pogodzie - wolniej znaczy bezpieczniej
Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły, to nieodłączne elementy jesiennej aury. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego apelujemy do kierowców, pieszych i rowerzystów o odpowiedzialne zachowania na drodze.
KMP Opole -
Kierowco, zwolnij!
Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do znaków i ograniczeń prędkości.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych!
Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć dlatego kluczborscy policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy.
KPP Kluczbork -
Uwaga na trudne warunki drogowe!
Zmieniające się warunki pogodowe, śliska nawierzchnia i mgły znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego w okresie jesiennym warto zadbać o dobry stan techniczny naszego pojazdu i ściągnąć nogę z gazu. Niestety niebezpiecznych zdarzeń nie brakuje – do takiego doszło na obwodnicy Grodkowa.
KPP Brzeg -
Poszukiwany z promilami
Namysłowscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. 23-latek już wcześniej był karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem złamał sądowy zakaz. Dodatkowo był poszukiwany za inne przestępstwo. Mieszkaniec Dolnego Śląska trafił już do aresztu. Teraz grozi mu kolejne 5 lat więzienia.
KPP Namysłów