Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany wpadł przez brak maseczki
Policjanci podjęli interwencję wobec przechodnia, który poruszał się ulicami miasta bez zakrytych ust i nosa. W trakcie czynności okazało się, że 44 - latek posiada przy sobie narkotyki. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się również, że jest on poszukiwany przez austriackie organy ścigania. Mieszkaniec Opola został zatrzymany i trafił prosto do aresztu.
KMP Opole -
Uratowali życie 26-latkowi
O uratowaniu życia mężczyzny decydowały sekundy. Gdyby nie szybkie i sprawne działanie sierż. Wojciecha Kuśmierka i post. Sandry Tetery, próba samobójcza 26-latka mogłaby zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze przeprowadzili reanimacji, przywracając mu oddech. Do czasu przyjazdu karetki kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny.
KPP Nysa -
Samorządy wspierają policyjną profilaktykę
Policyjne działania służące bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu są wspierane przez samorządy. Burmistrz Ujazdu Hubert Ibrom przekazał Kierownikowi Posterunku w Leśnicy st. asp. Arnoldowi Skorupie kamizelki odblaskowe, które trafią do przedszkolaków z gminy. W ostatnim czasie podobne inicjatywy miały miejsce w gminie Kolonowskie i Zawadzkie. Wszystko to po to, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na naszych drogach
KPP Strzelce Opolskie -
Kierowali pod wpływem alkoholu i z narkotykam w organizmie
W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 4 mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Badanie na alkomacie wykazało pół promila alkoholu w organizmie 20-latka, a 2,5 promila u 26-latka . Natomiast u dwóch pozostałych kierowców testy potwierdziły obecność narkotyków. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
KPP Brzeg -
E-lekcje z policjantami
Namysłowscy policjanci zajmujący się profilaktyką, spotykają się z uczniami w ramach prowadzonych lekcji on-line. Przez pandemię wizyty w szkołach są niemożliwe, dlatego tradycyjne spotkania zmieniły się w zajęcia zdalne. Pierwsze tego typu lekcje odbyły się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kamiennej. Poruszane tematy to: hejt w internecie, cyberprzemoc i odpowiedzialne korzystanie z portali społecznościowych.
KPP Namysłów -
Policjanci apelują o prawidłowe oznaczenie swoich posesji
Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Często zdarza się, że policja, pogotowie czy straż pożarna szuka posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Dlatego przypominamy właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.
KPP Krapkowice -
Stracił panowanie nad pojazdem - miał 3 promile
3 promile alkoholu w organizmie miał 48-letni obywatel Ukrainy, który kierując fiatem seicento stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Do zdarzenia doszło w sobotni poranek na drodze wojewódzkiej 463. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
KPP Strzelce Opolskie -
Jechał w bagażniku z narkotykami
Policjanci zauważyli mężczyznę, który schował się do bagażnika samochodu. W trakcie kontroli okazało się, że 19-latek posiadał narkotyki. Mundurowi znaleźli także amfetaminę u kierowcy pojazdu. Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że wszystkie działania podejmowane przez policjanta podczas rutynowych czynności są opisane w prawie? Część X.
KGP -
W przedświątecznym pośpiechu nie daj się okraść!
Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas zakupów. Zatem w galeriach handlowych i sklepach z pewnością pojawi się znacznie więcej osób. Niestety to również czas działania kieszonkowców i osób, które mogą chcieć pozbawić nas naszych oszczędności. Dlatego już dziś przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, by nie dać się okraść. Pamiętajmy także, że mamy stan epidemii. Obostrzenia sanitarne obowiązują nas wszystkich - także podczas robienia zakupów. Przestrzegając ich dbamy o zdrowie własne i innych.
KWP Opole