Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczna Opolszczyzna w powiecie kluczborskim
Kiedyś o nasze bezpieczeństwo dbali rycerze. Teraz przed podobnym zadaniem stoją policjanci. Jak wygląda ich praca i z czym spotykają się na co dzień? Zobaczcie pierwszą odsłonę naszego nowego cyklu ,,Bezpieczna Opolszczyzna". W nim przybliżymy Wam służbę policjantów w mniej znanych zakątkach naszego województwa.
KWP Opole -
Jak być bezpiecznym w górach
Wakacje rozpoczęte. Wielu z nas zdecyduje się na letni wyjazd, organizując wypoczynek na górskim szlaku. Pamiętajmy, że do każdej górskiej wyprawy powinniśmy się odpowiednio przygotować. Właściwe przygotowanie pomoże nam w sytuacji zagrożenia uratować zdrowie, a nawet życie.
KPP Namysłów -
,,Marsz po zdrowie” podczas Jarmarku Niezwykłości
Ponad 500 uczestników wystartowało w ,,marszu po zdrowie” podczas Jarmarku Niezwykłości. Z kijkami, truchtem, czy też szybkim marszem seniorzy pokonywali trasę na błoniach opolskiego zoo. Nad bezpieczeństwem aktywnych miłośników sportu czuwali policjanci z komendy miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczali marsz na trasie, kierowali ruchem i dodawali otuchy szczególnie tym, którzy walczyli z własnymi słabościami.
KMP Opole -
Braliśmy udział w IX Charytatywnym Rajdzie Rowerowym – bo warto pomagać!
Policjanci z komendy miejskiej zaangażowali się w sportowe wydarzenie, którego celem była zbiórka charytatywna. Cykliczna impreza z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin odbyła się w naszym mieście po raz dziewiąty. Każdy, kto pokonał wyznaczoną trasę, pomógł małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W działania - jak co roku - włączyli się funkcjonariusze z drużyny rowerowej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.
KMP Opole -
Bezpieczne wakacje
Przed nami długo wyczekiwane wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.
KGP -
Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
30-letni kierowca bmw stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. W terenie zabudowanym jechał 122 km/h. Kierowco pamiętaj, że dobre warunki drogowe nie zwalniają Cię z odpowiedzialności za kierownicą. Ty i Twoi pasażerowie życie macie tylko jedno. Nie warto ryzykować.
KPP Brzeg -
Bezpieczne Wakacje 2021 - briefing prasowy
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w briefingu dotyczącym działań opolskich policjantów związanych z bezpiecznymi wakacjami w regionie. Pan Komendant przypomniał, że wakacje to czas dużej mobilizacji wszystkich policjantów - począwszy od funkcjonariuszy z prewencji i drogówki, na służbie kryminalnej kończąc. Pozostali uczestnicy spotkania poruszyli najważniejsze kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podczas podróży oraz zagrożeń dla dzieci i młodzieży związanych z ich czasem wolnym.
KWP Opole -
Jeśli wakacje, to tylko bezpieczne
Wakacje to czas, kiedy uczniowie mają zdecydowanie więcej czasu wolnego. Zdarza się, że jego nadmiar może skutkować zachowaniami ryzykownymi i niebezpiecznymi. Dlatego nyscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem letniego wypoczynku odwiedzają uczniów w szkołach i przekazują cenne wskazówki oraz dobre rady dotyczące bezpieczeństwa.
KPP Nysa -
Happening „Życie bez używek – żyjemy bezpiecznie”
Policjanci z Prudnika i Białej wzięli udział w happeningu „Życie bez używek - żyjemy bezpiecznie”. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy nie zabrakło policyjnych motocykli, radiowozów oraz pokazu wyszkolenia psa służbowego. Dla funkcjonariuszy była to również doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji oraz promowania zawodu policjanta.
KPP Prudnik -
Inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”
Już po raz piąty, z inicjatywy Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja informacyjno - edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Partnerem akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, jest Fundacja PZU.
KGP

