Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spotkanie z seniorami powiatu krapkowickiego
W ramach projektu „Senior na drodze bez uzależnień” krapkowiccy Policjanci spotkali się z seniorami z terenu naszego powiatu. Spotkanie zorganizowane było przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach przy współudziale Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpiecznym poruszaniem się po drogach a także, po raz kolejny, rozmawiali z seniorami o wyłudzeniach pieniędzy wśród osób starszych.
KPP Krapkowice -
Policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców
Na naszych drogach wciąż niestety zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Takim zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Muszą się oni teraz liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
KPP Brzeg -
"Bezpieczny przedszkolak" - konkurs plastyczny dla najmłodszych
Do 9 lipca 2021 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym zachęcamy do udziału w konkursie.
KWP Opole -
Odwiedziliśmy uczniów w Głuchołazach
Funkcjonariusze z nyskiej komendy po raz kolejny spotkali się z uczniami. Tym razem zwrócili uwagę dzieciom i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci przekazali cenne wskazówki i dobre rady dotyczące wypoczynku nad wodą i w górach. Omówili kwestie z zakresu cyberprzemocy, demoralizacji i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
KPP Nysa -
Policjanci zabezpieczali bieg charytatywny
Na terenie gminy Izbicko odbył się bieg charytatywny. Uczestnicy chcieli pomóc jednemu z mieszkańców w powrocie do zdrowia. W wydarzeniu brali udział nie tylko zawodnicy, który uwielbiają biegać na co dzień, ale również całe rodziny, które chciały wspomóc szczytny cel akcji. Strzeleccy policjanci zabezpieczali wydarzenie, pilnując ładu i porządku publicznego oraz dbając o płynność ruchu na drogach, przyległych do trasy biegu.
KPP Strzelce Opolskie -
Policjant po służbie przerwał jazdę pijanego kierowcy
Policjant z komisariatu w Ozimku st. sierż. Oskar Pakuła, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wiózł kobietę z małym dzieckiem. Funkcjonariusz udaremnił mu dalszą jazdę, wyciągnął kluczyki ze stacyjki alfy i natychmiast wezwał patrol policji. Badanie 30-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało, okazało się, że zatrzymany posiada 2 sądowe zakazy na prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KMP Opole -
Porozumienie w sprawie dodatkowych służb
Gmina Jemielnica przeznaczyła 5 000 zł na dodatkowe służy policjantów strzeleckiej komendy. Porozumienie w tej sprawie podpisał p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosław Roszczak oraz Wójt Gminy Jemielnica Marcin Wycisło. Podczas planowania dodatkowych służb zostaną uwzględnione zagrożenia zgłoszone poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz oczekiwania lokalnej społeczności.
KPP Strzelce Opolskie -
O bezpiecznych wakacjach z dziećmi
Odliczanie do wakacji już się rozpoczęło. To czas wolny od zajęć i obowiązków. Dlatego w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, dzielnicowi i policyjni profilaktycy odwiedzają dzieci w szkołach i rozmawiają z nimi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszystko po to, by wakacje 2021 były radosne, bez zmartwień i niebezpiecznych przygód.
KPP Brzeg -
Przedwakacyjne spotkania z wodniakami
Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Podobnie jak w latach ubiegłych nyscy wodniacy, spotykają się z uczniami szkół podstawowych na plaży jeziora nyskiego. Zdrowy rozsądek, trzeźwe myślenie i przezorność korzystających z kąpielisk to przecież wspólne bezpieczeństwo.
KPP Nysa -
Opolski Rekrut o służbie w ruchu drogowym PODCAST
W najnowszym odcinku "Opolskiego Rekruta" podcast o służbie w ruchu drogowym. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu asp. sztab. Piotr Ludwiński opowiada jakie predyspozycje powinien mieć kandydat do służby w ruchu drogowym, jakie szkolenia specjalistyczne odbędzie i jakie daje to mu możliwości rozwoju. Zapraszamy.
KWP Opole
