Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznie i aktywnie na rajdzie rowerowym
Ponad 100 rowerzystów przejechało 17 km trasę, prowadzącą malowniczymi ścieżkami doliny Białej Głuchołaskiej. Wśród uczestników Rodzinnego Rajdu Rowerowego zorganizowanego przez nyskie Starostwo, nie zabrakło również p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nysie kom. Ryszarda Antoszczyszyna. To doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu wolnego oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia.
KPP Nysa -
Bezpieczne wakacje na półkolonii
Policjantka z prudnickiej komendy odwiedziła uczestników półkolonii w Mieszkowicach. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkania policjantka podkreślała, jak ważna jest ostrożność nad wodą, na placu zabaw oraz w przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KPP Prudnik -
Jak przygotować się do upałów?
Prognozy pogody przewidują wysokie temperatury w najbliższych dniach. Do takich upałów koniecznie trzeba się przygotować. Zadbajmy zwłaszcza o dzieci, seniorów i osoby chore. Warto zainteresować się losem osób samotnych. Nie zapominajmy również o zwierzętach domowych i zapewnieniu im dostępu do wody. Nigdy w samochodach nie pozostawiajmy samych dzieci czy zwierząt!
KWP Opole -
Najpierw się popisywał później uciekał - motocyklista odpowie za swoją jazdę
Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów. Mężczyzna nie zważając na innych gazował swój motocykl i ostentacyjnie popisywał się swoją jazdą. Gdy policjanci postanowili zainterweniować, wówczas zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 33-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie ma odpowiednich badań i ubezpieczenia. Za swoje zachowanie odpowie teraz przez sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Nielegalna plantacja zlikwidowana przez nyskich kryminalnych
Kryminalni z Nysy realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Śledczy zabezpieczyli blisko 280 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, ponad 50 kilogramów suszu roślinnego oraz sprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania i uprawy środków odurzających oraz oszustwa za nielegalny pobór energii elektrycznej. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.
KPP Nysa -
Zestawy do reanimacji na wyposażeniu radiowozów
Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Grodkowie policjanci otrzymali 2 zestawy do resuscytacji. Sprzęt został przekazany w użytkowanie przez Burmistrza Miasta Pana Marka Antoniewicza na ręce p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniewa Stanowskiego i Komendanta Komisariatu Policji w Grodkowie asp. sztab. Andrzeja Grabnego.
KPP Brzeg -
Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą
Rower pozostawiony pod sklepem, pod domem czy na klatce schodowej bez żadnych zabezpieczeń, jest doskonałą okazją dla złodzieja. W takich sytuacjach sprawdza się stare porzekadło „okazja czyni złodzieja”. Dołóżmy wszelkich starań, aby nie przekonać się o tym na własnej skórze. Dlatego nigdy ani na chwilę nie pozostawiajmy swojego jednośladu bez zabezpieczenia. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość.
KMP Opole -
Dzielnicowe z Dobrzenia ostrzegają seniorów przed oszustami
Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzeniu spotykają się z seniorami. Przestrzegają ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców oraz uczą jak nie dać się oszukać ,,na wypadek drogowy” czy ,,na konto bankowe”. Tłumaczą metody najbardziej popularnych sposobów działania przestępców oraz udzielają praktycznych porad, co robić w przypadku, gdy zadzwoni do nich oszust.
KMP Opole -
Apelujemy o trzeźwość za kierownicą
Kierowcy, którzy decydują się na prowadzenie pojazdu z promilami w organizmie lub pod wpływem narkotyków, są przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na naszych drogach. Tylko wczoraj policjanci z Brzegu zatrzymali takich trzech. Dwóch z nich w organizmie miało blisko promil alkoholu, natomiast u trzeciego test pokazał, że był pod wpływem amfetaminy.
KPP Brzeg -
X Piknik Rodzinny nad Odrą z opolskimi policjantami
Już po raz kolejny mundurowi mieli okazję spotkać się z całymi rodzinami podczas pikniku nad Odrą. Pokaz sprzętu i wyposażenia, dmuchawce, konkursy i nagrody - to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na uczestników. Podczas imprezy rodzinnej policjanci rozdawali odblaski oraz przypominali jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Piknik wpisuje się w założenia kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,, Kręci mnie bezpieczeństwo...”.
KMP Opole