Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Robiąc zakupy w sieci zachowajmy ostrożność
Uważajmy na oszustów na portalach ogłoszeniowych. Postęp technologiczny sprawił, że zakupy w dużym stopniu przeniosły się do sieci. Pamiętajmy, że Internet jest miejscem, gdzie możemy zostać oszukani. Korzystając z niego zachowujmy szczególną czujność oraz zdrowy rozsądek.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami letniej półkolonii
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu gościli uczestników letniej półkolonii. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy oraz dowiedziały się jak unikać zagrożeń podczas wakacji. Jak zawsze dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się radiowozy oraz policyjne motocykle.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu otrzymał stopień generalski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie siedmiu oficerom Policji. Wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbyło się 21 lipca br. podczas uroczystości z okazji Święta Policji. Jednym z mianowanych został Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk.
KWP Opole -
Nietrzeźwi sprawcy kolizji zatrzymani
Policjanci nieustannie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu na drodze. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. W ciągu ostatnich dni, dwóch nietrzeźwych kierujących spowodowało na naszym terenie kolizje drogowe. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!
KPP Strzelce Opolskie -
Wjechał w betonowy słupek – miał prawie 2,5 promila
Policjanci z Głogówka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wjechał w betonowy słupek odgradzający chodnik od jezdni. 38-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
KPP Prudnik -
Uroczystość wręczenia odznak im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja
– Bardzo Wam dziękuję za to, co robicie. Dbacie o honor służby, honor funkcjonariusza – powiedział minister Mariusz Kamiński do policjantów, którzy odebrali dziś (20 lipca br.) odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia zostały przyznane 40 funkcjonariuszom z całego kraju. W uroczystości w MSWiA wzięli także udział wiceministrowie: Maciej Wąsik, Błażej Poboży, Bartosz Grodecki oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.
MSWiA -
"Bezpieczna Opolszczyzna" w Brzegu - jednym z najstarszych miast regionu
W życiu jest jak w labiryncie. Trzeba odnaleźć się w gąszczu przepisów i tego co jest właściwe. W tym pomagają policjanci. Zobaczcie kolejną odsłonę naszego cyklu ,,Bezpieczna Opolszczyzna". W nim przybliżymy Wam codzienną służbę policjantów w mniej znanych zakątkach naszego województwa. Witamy w Brzegu.
KPP Brzeg -
Pomóż nam w szybkich i skutecznych poszukiwaniach
Aby móc skutecznie prowadzić poszukiwania, policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt, przeszkolone w tropieniu psy, przeczesują teren za pomocą dronów oraz kamer termowizyjnych. Często ogłaszany jest alarm dla całej jednostki - wszyscy policjanci stawiają się do służby, aby jak najszybciej odnaleźć osobę zaginioną. Liczy się czas oraz precyzja podjętych działań. Dlatego nie zwlekaj ze zgłoszeniem zaginięcia. Przeczytaj, co zrobić, aby wesprzeć policjantów w poszukiwaniu osób zaginionych.
KWP Opole -
To od nas kierowców zależy bezpieczeństwo na drodze - śmiertelny wypadek na obwodnicy Opola
Będąc za kierownicą samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne życie i zdrowie, ale także za bezpieczeństwo innych osób. Kierując autem, powinniśmy bezwzględnie skupiać swoją uwagę na drodze. Żadne przedmioty i inne czynności nie powinny wtedy być dla nas ważne. Chwila nieuwagi może bowiem doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Tak było podczas wczorajszego wypadku, w którym zginęła przypadkowa osoba - 25-letnia kobieta.
KMP Opole -
Przedszkolaki odwiedziły nyską komendę
Policjantów z Nysy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1. Podczas spotkania funkcjonariusze zapoznali najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów oraz zasadami bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz przewodnika psa służbowego oraz zabawa w techników kryminalistyki, podczas której samodzielnie mogły zabezpieczyć swoje linie papilarne.
KPP Nysa

