Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wjechał w ogrodzenie, mając prawie 3 promile - winą chciał obarczyć swoją dziewczynę
W centrum miejscowości kierowca wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Policjantom próbował wmówić, że to jego dziewczyna kierowała, która uciekła z miejsca. Mężczyzna z 3 promilami wracał do domu samochodem. Jakby tego było mało, ciążył na nim 3 letni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży zabytkowej skrzyni i nesesera z początku XX wieku
Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież zabytkowej skrzyni i nesesera. Antyki pochodziły z początku XX wieku. Dzięki pracy operacyjnej i ustaleniom policjantów, zabytki zostały odzyskane i już wkrótce trafią do prawowitego właściciela. Zatrzymanemu 40-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.
KMP Opole -
Za jazdę pod wpływem alkoholu trafił do więzienia
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 42-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo drogowe. 42-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy.
KPP Brzeg -
Opolscy kryminalni podsumowali ubiegły rok
Blisko 2 tys. zatrzymanych na gorącym uczynku osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa, w tym 170 tymczasowo aresztowanych. Ponad 6,5 tys. osób przesłuchanych w charakterze podejrzanego. Zlikwidowane 4 laboratoria narkotykowe oraz 13 plantacji marihuany. Blisko 19,5 mln zł zabezpieczonych od podejrzanych na poczet przyszłych kar. To tylko niektóre sukcesy opolskich kryminalnych. Śledczy garnizonu opolskiego podsumowali 2024 rok. Zobaczcie, jak wyglądała służba policjantów z pionu kryminalnego na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.
KWP Opole -
Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Dzięki szybkiej reakcji oraz profesjonalnemu działaniu kluczborskich policjantów ogniwa patrolowo - interwencyjnego udało się zapobiec tragedii. Funkcjonariusze podczas interwencji uratowali 34-letniego mężczyznę, który po zażyciu tabletek popitych alkoholem próbował skoczyć z okna.
KPP Kluczbork -
Poszukiwany za kradzież rozbójniczą wpadł z narkotykami
Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu prowadzili poszukiwania za 40-latkiem. Mężczyzna miał do odsiadki 6 miesięcy za kradzież rozbójniczą. Kiedy kryminalni ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali mężczyznę, okazało się, że posiadał on przy sobie środki odurzające. 40-latek odbywa już wcześniej zasądzoną karę i teraz musi liczyć się z zarzutami związanymi z posiadaniem narkotyków.
KMP Opole -
Policyjni logistycy podsumowali 2024 rok
Policja to ludzie i sprzęt. Regularnie prowadzony dobór do służby, szkolenie policjantów oraz zapewnienie im narzędzi do realizacji ustawowych obowiązków to zadania pionu logistycznego. Opolska służba wspomagająca, którą można rozpoznać po korpusówce z literą „L” właśnie podsumowała 2024r. Jest się czym pochwalić.
KWP Opole -
Reagujemy, gdy łamane jest prawo! Policjantka po służbie zatrzymała sprawcę kradzieży sklepowej
Służba w Policji to nie jest tylko praca, to misja, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy urlopem. Namysłowska policjantka Wydziału Prewencji, będąc po służbie, natychmiast przystąpiła do działania, kiedy zauważyła, że jeden z klientów sklepu chowa pod kurtkę artykuły chemiczne i próbuje wyjść nie płacąc za towar.
KPP Namysłów -
Zainwestowała w internetową znajomość - straciła ponad 71 tysięcy złotych
W dzisiejszych czasach coraz częściej "drugiej połówki" szukamy w internecie, o czym doskonale wiedzą oszuści. Poznani na portalach społecznościowych szybko deklarują swoje gorące uczucia i równie szybko proszą o pieniądze. Kobieta, inwestując w wirtualną znajomość, straciła ponad 71 tysięcy złotych. Bądźmy ostrożni zawierając nowe znajomości, w szczególności, gdy osoba, którą dopiero poznaliśmy, oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści.
KPP Nysa -
Poszukiwany kierował pojazdem bez prawa jazdy i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów - wpadł w ręce policjantów z Kędzierzyna-Koźla
Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego powiatu, eliminując z dróg kierowców, którzy lekceważąc przepisy i zasady ruchu drogowego stwarzają zagrożenie dla innych osób. Jednym z takich kierowców jest zatrzymany przez kędzierzyńsko-kozielskich funkcjonariuszy 20-latek. Młody mężczyzna kierował volkswagenem, pomimo że nie miał prawa jazdy i posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego.
KPP Kędzierzyn-Koźle