Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dbaliśmy o bezpieczeństwo podczas Orszaku Trzech Króli
Już po raz dwunasty mieszkańcy naszego miasta wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników i mieszkańców Opola dbali policjanci z komendy miejskiej. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zabezpieczyli miejsce zgromadzenia oraz całą trasę przemarszu.
KMP Opole -
Poszukujemy świadków śmiertelnego potrącenia pieszego
Policjanci z Olesna poszukują świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło w nocy z poniedziałku (6 stycznia) na wtorek (7 stycznia) br. w miejscowości Błachów na ul. Opolskiej. To właśnie w tym miejscu doszło do tragicznego potrącenia pieszego, w wyniku którego zmarł 52-letni mężczyzna. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie pod numerem telefonu 47 8636 508.
KPP Olesno -
Głubczyccy policjanci, w czasie wolnym od służby, zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej
Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnili to funkcjonariusze z Głubczyc, którzy będąc po służbie, zatrzymali sprawcę kradzieży. Dzięki spostrzegawczości i ich natychmiastowej reakcji złodziej, zamiast cieszyć się łupem, poniesie teraz konsekwencje swojego czynu. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.
KPP Głubczyce -
Aktualności KGP Inauguracja polskiej prezydencji z udziałem kierownictwa polskiej Policji
1 stycznia ruszyła polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Podczas uroczystej inauguracji polską Policję reprezentował nadinsp. Marek Boroń, Komendant Główny Policji i nadinsp. dr Tomasz Michułka, Zastępca Komendanta Głównego Policji.
KGP -
Złodziej samochodu zatrzymany już w kilka dni po zgłoszeniu
Tuż przed świętami, policjanci z Niemodlina otrzymali informację o kradzieży samochodu sprzed jednej z posesji na terenie Niemodlina. Już w kilka dni po zgłoszeniu opolscy kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o kradzież 24-latka, mieszkańca gminy Niemodlin. Volkswagen został odzyskany i trafił już do prawowitego właściciela. Natomiast zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.
KMP Opole -
Pożegnaliśmy naszego kolegę Marcina Pawlickiego
Wczoraj towarzyszyliśmy w ostatniej drodze naszego zmarłego Kolegi śp. młodszego aspiranta Marcina Pawlickiego, który odszedł tuż przed świętami po ciężkiej chorobie. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej pożegnała Go Rodzina, przyjaciele, pracownicy cywilni prudnickiej Policji, policjantki i policjanci, na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu inspektorem Remigiuszem Sawickim. Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem oraz w asyście Kompanii Honorowej, która na cześć policjanta oddała salwę honorową.
KPP Prudnik -
Sprzęt dla opolskich policjantów
Komenda Wojewódzka Policji w Opolu w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariuszy zrealizowała zadanie prewencyjne polegające na zakupie sprzętu niezbędnego do działań ratowniczych podejmowanych przez opolskich funkcjonariuszy podczas powodzi 2024r. Zadanie zostało sfinansowane z funduszu prewencyjnego PZU, a jego wartość wyniosła 429 340 zł. Dziękujemy!
KWP Opole -
W Nowy Rok strzelał z broni palnej – 46-latek zatrzymany
O tym, że sylwestrowa noc jest wystrzałowa wie każdy, jednak zazwyczaj wiąże się to z pokazem fajerwerków. Inne zdanie w tym temacie miał 46-latek, który po tym jak nie został wpuszczony na zamkniętą imprezę sylwestrową, stojąc przed salą wyciągnął broń i strzelił w powietrze. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec gminy Leśnica posiadał broń nielegalnie. Resztę nocy spędził w policyjnej celi. Grozi mu do 8 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Opolscy policjanci podsumowani sylwestrową noc
Za nami Sylwester, który dla wielu z nas kojarzy się z szampańską zabawą. W tę wyjątkową noc nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego województwa jak co roku czuwali opolscy policjanci. Mundurowi podsumowali działania, jakie podjęli w ciągu kilku ostatnich dni.
KWP Opole -
Nie ma zgody na niebezpieczne zachowania na drodze
W trakcie przerwy świątecznej odbył się zlot motoryzacyjny pn. „Moto Pasterka”. Policjanci sprawdzali czy jego uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Reagowaliśmy na możliwe wykroczenia drogowe, takie jak poruszanie się z nadmierna prędkością czy generowanie zbyt dużego hałasu przez układy wydechowe. W trakcie działań policjanci ujawnili blisko 50 wykroczeń, skontrolowali 75 pojazdów i przeprowadzili ponad 250 kontroli stanu trzeźwości.
KMP Opole
