Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpeczeństwa
Rozmiar czcionki
- Z Policją lokalnie, bezpośrednio i w punkt Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już od 2 lat. Przez ten czas, od mieszkańców Opolszczyzny, otrzymaliśmy ponad 21 000 zgłoszeń. Tylko w tym roku blisko 60% z nich policjanci potwierdzili. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.
- 10 000 na 10 miesięcy – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na Opolszczyźnie 10 miesięcy funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to blisko 10 000 zgłoszeń mieszkańców Opolszczyzny. Łatwość obsługi i bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w rejonie przekładają się na popularność tego interaktywnego narzędzia komunikacji z Policją. Do wyboru jest 25 kategorii obejmujących m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze.
- Spotkanie koordynatorów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Mł. insp. Adam Tychowicz - p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu otworzył spotkanie policjantów – koordynatorów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie miało na celu omówienie i przypomnienie aktualnych przepisów jakie regulują funkcjonowanie aplikacji na terenie Opolszczyzny.
- Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie opolskim Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Opolskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu poświęcona uruchomieniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przed uruchomieniem aplikacji w naszym województwie przeprowadzono blisko 500 konsultacji społecznych, podczas których przedstawione zostały jej założenia. W spotkaniach uczestniczyło ponad 7 000 osób.