Tag współpraca z instytucjami
Rozmiar czcionki
- Wspólne szkolenie przewodników psów specjalnych Przewodnicy psów kolejny raz ćwiczyli razem ze swoimi podopiecznymi na terenie działania prudnickiej komendy. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów policyjnych i funkcjonariusze Służby Więziennej. Wspólne zajęcia były doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji, na temat technik i metod szkolenia, pomiędzy funkcjonariuszami.
- Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci Znasz dziecko, które ocaliło lub bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji! Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.
- "Funkcjonariusze Policji Państwowej - Cichociemni Żołnierze AK" 7 czerwca 2016 roku w gmachu Sejmu RP z inicjatywy Biura Historii i Tradycji Policji KGP odbyła się konferencja popularnonaukowa pt. ”Funkcjonariusze Policji Państwowej - Cichociemni Żołnierze AK” pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.
- 20 000 złotych na dodatkowe patrole Gmina Strzelce Opolskie przeznaczyła 20 000 złotych na dodatkowe patrole policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich nadkom. Paweł Kolczyk oraz Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc. Policjanci, podczas dodatkowych patroli będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.
- Dodatkowe patrole w Prudniku Nadkom. Krzysztof Urban - p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku oraz Franciszek Fejdych - Burmistrz Prudnika, podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych patroli w gminie Prudnik. Samorząd przeznaczy na ten cel 8 000 złotych. Policjanci, podczas patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.
- Most na Odrze nosi imię insp. Wiktora Ludwikowskiego To pierwszy w kraju most, który nosi imię policjanta – insp. Wiktora Ludwikowskiego. Tablicę na przeprawie mostowej na Odrze w Kędzierzynie – Koźlu odsłonięto przy udziale, między innymi Senatora Rzeczypospolitej Polskiej - Grzegorza Peczkisa, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - insp. Jacka Tomczaka oraz nadkom. Zbigniewa Bartosiaka z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Zaproszeni goście złożyli także kwiaty na grobie insp. Ludwikowskiego.
- Studenci z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu Policyjne laboratorium czy stanowisko kierowania, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali mundurowi dla odwiedzających ich studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również policyjna strzelnica. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiadali o tym, co trzeba zrobić, aby zostać policjantem.
- Trwają indywidualne mistrzostwa Polski w szachach Ponad 100 uczestników z całej Polski zmaga się w Pokrzywnej podczas trwających tam XV Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Imprezę swoim honorowym patronatem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.
- Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży - minister SWiA i Komendant Główny Policji na ćwiczeniach antyterrorystów Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności. Policjanci zaprezentowali między innymi desant ze śmigłowca, zjazd policjantów po linie z wieży i inscenizację dynamicznego zatrzymania przestępcy. Ćwiczenia obserwował Minister SWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.
- Ruszyła III edycja kampanii „Przyhamuj – życie przed Tobą!” Opolska Kampania Edukacyjna, która tym razem zagościła w Nysie, skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z kierowania np. samochodami. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o tym co zrobić gdy widzimy kierowcę łamiącego przepisy ruchu i stwarzającego zagrożenie na drodze, czy jak zachować się gdy spotkamy "drogowego agresora".
- Konsultacje społeczne - Mapy Zagrożeń Na Opolszczyźnie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące „Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". „Mapy” to istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie z samorządami, instytucjami, a przede wszystkim lokalną społecznością.
- Rozmawiali z rodzicami o narkotykach i dopalaczach Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z rodzicami w Zespole Szkół w Głogówku, przekazał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Do szkolenia wykorzystano specjalną „walizkę narkotykową”.
- Konsultacje społeczne w sprawie map zagrożeń W Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące „Założeń Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Na spotkaniu zorganizowanym przez Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, rozmawiano z przedstawicielami rad osiedlowych propozycje i uwagi dotyczące tworzenia mapy na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.