Tag współpraca z innymi instytucjami
Rozmiar czcionki
- Kurs samoobrony dla uczniów klas mundurowych Uczniowie klas mundurowych, trenowali jak radzić sobie z agresywnym napastnikiem, jak się nie dać zaskoczyć czy też odpowiednio zareagować w sytuacji stresu. Wszystko to w ramach kursu samoobrony, przeprowadzonego dla prudnickiej młodzieży, w ramach projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA…” Zajęcia prowadzone były pod okiem licencjonowanego instruktora technik samoobrony i strzelectwa.
- Alcosensory i laserowy miernik prędkości dla opolskich policjantów Opolski Urząd Marszałkowski przekazał 35 000 złotych na zakup sprzętu poprawiającego bezpieczeństwo na drogach Opolszczyzny. Wicemarszałek Województwa Opolskiego - Pan Szymon Ogłaza spotkał się z Komendantem Wojewódzkim Policji w Opolu - insp. Jarosławem Kaletą, który zaprezentował sprzęt zakupiony z tych środków.
- Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej Prudniccy policjanci doskonalili swoją wiedzę i umiejętności z techniki jazdy samochodem. W szkoleniu wzięło udział 20 funkcjonariuszy. Ćwiczenia praktyczne odbywały się na płycie poślizgowej. Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego”.
- Przygotowaliśmy "Szlachetną Paczkę" Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka". Pomagali jednej z rodzin w powiecie głubczyckim. Ubrania, pościel, stół z krzesłami, kuchenka gazowa oraz zabawki dla dzieci, to tylko niektóre rzeczy, jakie trafiły do potrzebującej rodziny. Nie zabrakło też słodyczy i … choinki, ubieranej przez dzieci.
- Wspólne szkolenie z pierwszej pomocy Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego brzeskiej komendy, szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorami byli ratownicy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej OSP Lipki. Szkolenie było przypomnieniem podstawowych zasad udzielania pomocy. Była to również okazja do wymiany doświadczeń.
- Zbieramy krew na opolskim rynku „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem – oddaj krew” pod takim hasłem na opolskim rynku Radio DOXA oraz opolskie krwiodawstwo, zorganizowali zbiórkę krwi. W akcję włączyli się także opolscy policjanci. Do oddawania krwi zachęcał również Komendant Wojewódzki Policji w Opolu – insp. Jarosław Kaleta, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. Policyjni ratownicy uczyli także, jak udzielać pierwszej pomocy. W ciągu zaledwie 3 godzin krew oddały aż 43 osoby - akcja cały czas trwa!
- Brzeg Ogólnopolską Stolicą Praw Dziecka Spektakl „Sekret” był jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez dzieci i młodzież podczas tegorocznych Ogólnopolskich Obchodów Praw Dziecka. W przedsięwzięciu wziął udział Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - insp. Adam Tychowicz.
- Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – debata społeczna Funkcjonariusze Policji, lokalne media, zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu głubczyckiego oraz uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Głównym tematem było bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Uczestnicy debaty otrzymali od głubczyckich policjantów opaski odblaskowe, a funkcjonariusze od mieszkańców podziękowania za zaangażowanie w zapewnianie im bezpieczeństwa.
- Ruszył program „Cyberbezpieczny uczeń” Nieograniczony dostęp do Internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakty z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczny uczeń” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.
- Spotkanie ekspertów w ramach wspólnego projektu „DrugStop” Funkcjonariusze z Polski i Czech kolejny raz spotkali się w ramach realizowanego projektu „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Tym razem warsztaty odbyły się na terenie naszego województwa. Ich celem jest wspólne wypracowanie skutecznych sposobów współdziałania policjantów z Polski i Czech w rozwiązywaniu problemów narkotykowych oraz wypracowanie systemu szybkiej wymiany informacji.
- Ćwiczenia "Tarcza 2016" Blisko 60 osób planowanych do uzupełnienia kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, uczestniczyło w ćwiczeniu pod kryptonimem „TARCZA 16” na Opolszczyźnie. Zaangażowano w nie 3 wytypowane jednostki naszego garnizonu, do których powołano rezerwistów wyznaczonych przez wojskowe komendy uzupełnień. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
- Konkurs na hasło polskiej Policji rozstrzygnięty! Pomagamy i chronimy – ta sentencja znajdzie się na oznakowanych radiowozach w kraju. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – nadeszło blisko cztery i pół tysiąca propozycji.
- Wyłudził pół miliona złotych - swoim klientom obiecywał szybki zysk Trzydziestoprocentowe lokaty okazały się zwykłym oszustwem. Policjanci w tej sprawie przesłuchali ponad 400 świadków i ustalili, że zatrzymany 32-latek z Nysy oszukał ponad 370 osób. W sumie mężczyzna wyłudził od pokrzywdzonych około pół miliona złotych. Działał za pomocą internetu. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.
- Ruszył nabór projektów do programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą się już starać o dofinansowanie swoich projektów profilaktycznych w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże w 2016 roku na ten cel łącznie 3 miliony złotych.
- Byliśmy z Wami Za profesjonalizm, chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i zapewnienie bezpieczeństwa dziękowali pielgrzymi policjantom z całej Polski. Opolscy funkcjonariusze w imieniu całej Policji, podziękowali za wspaniałą atmosferę w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Nasi koledzy wrócili już z Krakowa i Częstochowy.
- "Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową" Rozstrzygnięto postępowania o wartości nie przekraczającej wartości granicznej (30 tys. euro) wyłączone ze stosowania Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) realizowane w ramach projektu "Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową" o nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/15_001/0000004 współfinansowanego przez Unię Europejską z EFRR w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.
- "Chylę przed Wami czoła" Podziękowania Komendanta Głównego Policji nadinsp. dra Jarosława Szymczyka za profesjonalne zabezpieczenie Szczytu NATO, Przystanku Woodstock i Światowych Dni Młodzieży.
- Policjant z Prudnika najlepszym funkcjonariuszem ruchu drogowego na Opolszczyźnie Mł. asp. Damian Smolski z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku to tegoroczny zwycięzca XXIX Edycji Konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”. Funkcjonariusze garnizonu opolskiego startujący w finale konkursy, rywalizowali między innymi w strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy, kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu oraz jeździe motocyklem. Dwaj najlepsi funkcjonariusze, będą reprezentować nasz garnizon podczas finału krajowego.
- Bezpieczne wakacje - rady/porady O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają policjanci. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa, jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Opolscy policjanci wspólnie z TVP Opole to współtwórcy kampanii społecznej "Bezpieczne wakacje zależą od Ciebie".
- Drugstop -transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową Rozpoczął się projekt flagowy Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 pn. „Drugstop -transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Podczas spotkania roboczego omówione zostały cele i kierunki działań, które będą realizowane w latach 2016-2018. Partnerem wiodącym projektu jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.