Aktualności

Mali karatecy w komendzie

Data publikacji 23.01.2018

Skoro policjanci odwiedzają dzieci na półkoloniach, to jest też czas na rewizyty. Tym razem w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu gościli młodzi karatecy. A było co oglądać. Policyjny sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby, radiowozy, stanowisko dowodzenia czy pracownia techników kryminalistyki – to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Wszystko w ramach policyjnej akcji „Bezpieczne ferie 2018”.

Policjanci jak co roku podczas ferii zimowych przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Oprócz tradycyjnych zagrożeń związanych z zimą, takich jak niebezpieczne ślizgawki na zamrożonych akwenach cz dzikie górki saneczkowe, pojawiają się nowe. To głównie dużo wolnego czasu spędzanego samotnie w Internecie. O tym wszystkim przypominają starszym i młodszym dzieciom policjanci.

Taką okazją są zawsze wizyty mundurowych na półkoloniach, ale i odwiedziny dzieci w komendach policji. Tym razem to Opolski Klub Karate ze swoimi podopiecznymi odwiedził Komendę Miejską Policji w Opolu. Oprócz wspomnianej profilaktyki, był czas na zwiedzanie. Dzieci mogły zobaczyć stanowisko dowodzenia, pracownię techników kryminalistyki i policyjne areszty. Był też pokaz radiowozów oraz sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby.

Młodzi karatecy wynieśli ze sobą dużo wspomnień, pamiątkowe upominki i oby jak najwięcej umiejętności służących ich bezpieczeństwu.

Powrót na górę strony