„Bezpieczne ferie 2018” na półmetku - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Bezpieczne ferie 2018” na półmetku

Data publikacji 22.01.2018

Kolonie, półkolonie, wycieczki i dużo wolnego czasu. Jednym słowem - ferie. To dla naszych dzieci. Dla policjantów natomiast to czas wzmożonej pracy. Jesteśmy między innymi przy zamarzających stawach, popularnych górkach saneczkowych i na spotkaniach z młodzieżą. Przypominamy też o naszym konkursie plastycznym - na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Najpierw były liczne spotkania z policjantami. Dzielnicowi odwiedzali szkoły i przedszkola, gdzie wyjaśniali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Już wówczas mówili o zagrożeniach związanych między innymi z „dzikimi lodowiskami”, niestrzeżonymi ślizgawkami i górkami saneczkowymi. Teraz policjanci wciąż są gośćmi na półkoloniach i koloniach. Również dzieci w ramach zorganizowanych wypoczynków odwiedzają komendy policji.

Dodatkowo Komenda Główna Policji ogłosiła konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Kierowany jest on do dzieci i młodzieży, a polega na zilustrowaniu Dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego 2018 r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane Przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU. Warto podkreślić, że ubiegłosezonowy konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wówczas do Komendy Głównej Policji wpłynęło blisko 5 100 prac. Ponadto, na potrzeby akcji została utworzona strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą między innymi informacje dotyczące harmonogramu działań realizowanych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców i dzieci.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.