Aktualności

Nowi policjanci ślubowali na sztandar

Data publikacji 12.05.2023

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - tymi słowami zaczyna się rota ślubowania. Wypowiadają je wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasiliło właśnie 16 kolejnych funkcjonariuszy. Teraz odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do jednostek na terenie województwa opolskiego.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni oraz członkowie rodzin. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach - dobór do służby w Policji

  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas ślubowania.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas ślubowania.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas ślubowania.
Powrót na górę strony