Aktualności

Nowi policjanci ślubowali na sztandar

Data publikacji 06.03.2023

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - tak brzmią pierwsze słowa naszej roty ślubowania. Wypowiadają wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasiliło właśnie 23 kolejnych funkcjonariuszy. Teraz odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do jednostek na terenie województwa opolskiego.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni oraz członkowie rodzin. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Na naszej stronie internetowej można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach - poczytaj o doborze do służby

  • policjanci ślubują na sztandar
  • policjanci stoją w szyku
  • zdjęcie grupowe nowych policjantów i ich ich przełożonych
Powrót na górę strony