Aktualności

Niebezpieczne wyprzedzanie w oku kamery policjantów grupy SPEED

Data publikacji 04.11.2022

Policjanci z nyskiej grupy SPEED patrolowali drogę krajową nr 46. Zauważyli kierującego kią, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. 27-latek wyprzedzał samochód ciężarowy na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

3 listopada policjanci z nyskiej grupy SPEED patrolowali trasę Nysa - Opole. O godzinie 17:20 funkcjonariusze zarejestrowali niebezpieczny i nieodpowiedzialny manewr wyprzedzania. W miejscowości Hanuszów kierujący osobową kią, 27-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, wyprzedzał pojazd ciężarowy na przejściu dla pieszych. Ten manewr kosztował go 1 500 złotych, a dodatkowo na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu.

Film VID-20221104-WA0002.mp4

Opis filmu: nagranie - nieprawidłowe wyprzedzanie

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony