Aktualności

Na hulajnodze elektrycznej potrąciły seniorkę - publikujemy nagranie

Data publikacji 12.10.2022

Hulajnogi elektryczne już na stałe wpisały się w pejzaż naszych miast. Często pozwalają w sprawny sposób przemieszczać się po mieście. Nie możemy jednak zapominać o przepisach określających zasady korzystania z tych urządzeń. Ku przestrodze przedstawiamy nagranie z potrącenia starszej osoby przez dwie nastolatki na hulajnodze elektrycznej. Korzystajmy z ruchu drogowego w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

30 września, około godz. 13:00, w centrum Opola, na skrzyżowaniu ulic Reymonta z Ozimską doszło do wypadku. Według ustaleń policjantów, dwie 15-latki jadące hulajnogą elektryczną potrąciły 62-latkę idącą chodnikiem. Do poszkodowanej kobiety zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Natomiast nastoletnie użytkowniczki hulajnogi zostały przekazane pod opiekę rodziców. Tą sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

My natomiast przypominamy, że użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony