Aktualności

Współpraca przy kształceniu studentów Politechniki Opolskiej

Data publikacji 20.09.2022

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. dra Rafała Kochańczyka wpłynęły podziękowania ze strony władz Politechniki Opolskiej. Kierownik Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu dr Dorota Borzucka oraz Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii dr hab. Dawid Bączkowski podziękowali za nawiązanie współpracy oraz promowanie kierunku studiów "Sport i Bezpieczeństwo".

Podziękowanie od władz Politechniki Opolskiej związane jest z porozumieniem zawartym pomiędzy komendą wojewódzką, a Politechnika Opolską na początku 2022 roku. Współpraca pomiędzy opolskimi policjantami a politechniką związana jest z nowo utworzonym w tym roku akademickim kierunkiem studiów "Sport i bezpieczeństwo". Głównymi partnerami porozumienia zostali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Policyjni komandosi z Opola wspierają kadrę naukową politechniki w procesie kształcenia studentów przy prowadzeniu konferencji, wykładów czy seminariów.

Współpraca z Politechniką Opolską to nie tylko nowy kierunek studiów ale również możliwość organizowania na terenie uczelni próbnych etapów rekrutacji do służby. Mowa tu przede wszystkim o teście sprawności fizycznej, który jest jednym z pierwszych etapów rekrutacji do naszej służby.

Czytaj również:

KWP Opole: Policyjni komandosi w murach uczelni

KWP Opole: Próbny test sprawności do Policji

 

Powrót na górę strony