Aktualności

Wyprzedzał „na trzeciego” na skrzyżowaniu

Data publikacji 27.05.2022

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze krajowej nr 45. Tam, 72-letni kierowca fiata wyprzedzając „na trzeciego” niemal zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Świadkami tej sytuacji byli policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy Speed, którzy zarejestrowali zdarzenie i ukarali seniora wysokimi mandatami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Między innymi obsługują zdarzenia drogowe i reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Codziennie mają do czynienia z kierowcami rażąco naruszającymi przepisy. Właśnie z myślą o takich osobach powstała grupa Speed, której głównym zadaniem jest eliminowanie brawury i niebezpiecznych zachowań na drodze.

26 maja, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy Speed prowadzili działania na drodze krajowej nr 45. Właśnie tam, na wysokości Poborszowa, byli świadkami niebezpiecznej sytuacji, do której doprowadził kierowca fiata. Mężczyzna jadąc w kierunku Opola wyprzedził na skrzyżowaniu ciężarówkę z naczepą, nieomal zderzają się czołowo z inną. Kierowca jadącego w przeciwnym kierunku zespołu pojazdów musiał częściowo zjechać na pobocze. Sytuacja ta została zarejestrowana. Na nagraniu wideo można zobaczyć jak niewiele brakowało, żeby doszło do zderzenia.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę fiata do kontroli, którym był 72-letni mieszkaniec Opola. Za swoją agresywną jazdę senior został ukarany wysokimi mandatami, a na jego konto trafiło 9 punktów karnych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony