Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki postawie świadka

Data publikacji 27.05.2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po zgłoszeniu świadka. 45-latek teraz za swoje postępowanie ponownie odpowie przed sądem.

Kluczborscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców czyli tych, którzy prowadzą pojazd bez wymaganych uprawnień albo znajdują się pod wpływem alkoholu.

Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy kluczborskiego ruchu drogowego dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna na to, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca.

Zgłaszający dokładnie określił miejsce, gdzie kierowca zaparkował samochód po zjechaniu z głównej drogi. Przybyli na miejsce policjanci, zastali siedzącego na miejscu kierowcy 45-letniego mężczyznę, który kilka chwil wcześniej jechał samochodem po głównych ulicach miejscowości.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u 45-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 5 lat więzienia.

A my przypominamy - jeżeli widzisz nietrzeźwego kierowcę - nie bądź obojętny! Twój telefon może uratować czyjeś życie.

Film nietrzezwy.mp4

Pobierz plik nietrzezwy.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.59 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.3 KB
Powrót na górę strony