Aktualności

Zignorował czerwone światło i spowodował wypadek drogowy

Data publikacji 13.04.2022

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na obwodnicy Dobrodzienia. Według wstępnych ustaleń kierujący renaultem zignorował czerwone światło na skrzyżowaniu, a później ratując się przed zderzeniem z autobusem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizatora świetlnego. 11-letni pasażer z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To niebezpieczne zdarzenie zarejestrował przypadkowy świadek.

Do tego zdarzenia doszło 12 kwietnia około godz. 14.40 na obwodnicy Dobrodzienia. Z wstępnych ustaleń policjantów, którzy zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący renaultem laguna 38-letni mieszkaniec Bytomia, zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie, gdzie omal nie zderzył się z wjeżdżającym z lewej strony autobusem. Kierowca laguny ratując się przed zderzeniem, odbił w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył bokiem w słup sygnalizatora świetlnego.

Samochodem podróżowały trzy osoby. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 11-letni pasażer, którego zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala. Kierowca laguny był trzeźwy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, przestrzeganie limitów prędkości i stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych. Brak rozwagi i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

  • Miejsce wypadku drogowego. W tle widoczny wrak samochodu osobowego oraz wóz bojowy straży pożarnej. Policjantka prowadzi oględziny miejsca wypadku, obok niej stoi radiowóz. Strażak w ubraniu ochronnym i hełmie kieruję ruchem.
  • Wrak samochodu typu kombi. Kompletnie uszkodzona prawa strona. Brak tylnego lewego koła. Otwarte drzwi i podniesiona pokrywa silnika. Wokół samochodu porozrzucane różne przedmioty. W tle wóz bojowy straży pożarnej.
  • Srebrny samochód typu kombi widok lewej strony. Uszkodzony tył. Brak tylnego zderzaka. Otwarte przednie drzwi i podniesiona pokrywa silnika. W tle policjant w kamizelce odblaskowej oraz strażacy. Za nimi policyjny radiowóz.

Film Wypadek_DK-46.mp4

Pliki do pobrania

  • 21.09 KB
Powrót na górę strony