Aktualności

Policyjny dron w akcji

Data publikacji 25.01.2022

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny powiat kluczborski” z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogli jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu.

Akcja kluczborskich policjantów ruchu drogowego, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, przeprowadzona została 21 stycznia, na skrzyżowaniu w Ligocie Górnej potocznie nazywanym węzłem wieluńskim, DK11. To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu kluczborskiego z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Obiektyw drona monitorował to, jak kierowcy stosowali się do znaku drogowego STOP. W momencie, gdy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec sprawcy. Wystarczyły cztery godziny, aby zarejestrować na nagraniu kierujących osobówkami jak i samochodami ciężarowymi, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez skrzyżowanie.

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

  • umundurowany policjant zatrzymujący auto
  • policjant sterujący dronem
  • dron
  • umundurowany policjant zatrzymujący auto

Film film_z_drona.mp4

Pobierz plik film_z_drona.mp4 (format mp4 - rozmiar 23.89 MB)

Pliki do pobrania

  • 9.84 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony