Aktualności

Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 30.12.2016

Mężczyzna, który mając blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie jeździł ulicami Opola, został zatrzymany przez policjantów. Wcześniej 42-latek spowodował kolizję i uciekł. Mieszkaniec miasta może teraz usłyszeć zarzut czynnej napaści na policjanta, za co grozi do 10 lat więzienia. Odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

Zgłoszenie o kolizji drogowej dotarło do dyżurnego Policji w Opolu, kilka minut po godzinie 13:00. Wynikało z niego, że mężczyzna kierujący mercedesem, uderzył w inny jadący samochód i uciekł.

Natychmiast informacja o czarnym mercedesie trafiła do wszystkich patroli. Kilka ulic dalej, uciekające auto zauważył dzielnicowy, który włączył sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszył za pojazdem. Kierowca mercedesa dalej uciekał. W pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie posesji. Gdy funkcjonariusz próbował go zatrzymać, ten gwałtownie cofnął, staranował stojący za nim radiowóz, raniąc interweniującego policjanta.

Kierowca mercedesa ruszył i nadal próbował uciekać. Szybko został zatrzymany. 42-letni mieszkaniec Opola był agresywny. Badanie, jakie wykonali na miejscu policjanci, pokazało że miał on blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie został pobrana także krew do badań. Śledczy sprawdzą czy był pod wpływem narkotyków. 

Ranny policjant trafił z obrażeniami głowy oraz ogólnymi potłuczeniami do szpitala. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Policjanci z Opola pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymany 42-latek może usłyszeć zarzut czynnej napaści na policjanta, za co grozi do 10 lat więzienia. Odpowie również za jazdę po pijaku oraz szereg bardzo niebezpiecznych wykroczeń drogowych, w tym kilku kolizji, które spowodował.

  • Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany
  • Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany
  • Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany

Film Ranny policjant - pijany kierowca zatrzymany

Powrót na górę strony