Aktualności

Podsumowanie działań „Kaskadowy pomiar prędkości DK46 - Obwodnica Niemodlina”

Data publikacji 10.01.2022

Policjanci wchodzący w skład grupy SPEED przeprowadzili działania na nowo otwartej obwodnicy Niemodlina. Ich działania skupiły się głównie na eliminowaniu z ruchu kierowców, którzy w rażący sposób naruszali dopuszczalną prędkość. Tylko w ciągu kilku godzin na odcinku 11 kilometrów funkcjonariusze ujawnili blisko 45 wykroczeń. Głównie tych związanych z przekroczeniem prędkości. Podczas prowadzonej akcji mundurowi skupiali również swoją uwagę na kierowcach, którzy w rażący sposób łamali inne przepisy ruchu drogowego i stwarzali niebezpieczne sytuacje podczas wyprzedzania i zmiany pasa ruchu.

7 stycznia funkcjonariusze z opolskiej grupy SPEED zaangażowali się w kolejne już działania pn. „Kaskadowy pomiar Prędkości DK-46 Obwodnica Niemodlina’’. W trakcie prowadzonych działań zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz na prawidłowe wyprzedzanie i przewożenie pasażerów. Tylko w ciągu kilku godzin na odcinku 11 kilometrów funkcjonariusze ujawnili blisko 45 wykroczeń.

Obwodnica Niemodlina to bardzo ważny odcinek drogi krajowej nr 46. W miejscach, gdzie znajdują się dwa pasy ruchu, obowiązuje dopuszczalna prędkość do 100 km/h. Niestety, zdarzają się kierowcy, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego, a tym samym zagrażają innym uczestnikom ruchu. Dlatego policjanci ruchu drogowego w minionym tygodniu ponownie wzięli pod lupę obwodnicę Niemodlina. W ramach tygodniowych kontroli na tym odcinku drogi, zatrzymano ponad stu kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzistą okazał się kierowca BMW, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 90 km/h, pędząc 190 km/h przy ograniczeniu do 100 km. Zgodnie z nowym taryfikatorem kierowca został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych i 10 punktami karnymi.

Brawura, agresywne zachowania i lekceważenie przepisów ruchu drogowego to tylko niektóre negatywne zachowania na drodze, które zwalczają policjanci wchodzących w skład zespołów ,,SPEED’’. W tych wyspecjalizowanych zespołach służbę pełnią doświadczeni policjanci ruchu drogowego. Mając do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, w tym bardzo szybkie radiowozy priorytetem ich działań jest ograniczenie agresji na drodze, a tym samym ograniczenie liczby wypadków drogowych.

Warto zaznaczyć, że w trakcie tygodniowych działań na wspominanym odcinku drogi krajowej nie odnotowano żadnych wypadków drogowych.

Film 190.mp4

Pobierz plik 190.mp4 (format mp4 - rozmiar 23.16 MB)

Pliki do pobrania

  • 4.9 KB
Powrót na górę strony