Aktualności

Areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 26.03.2021

Policjanci z Brzegu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 34-letni kierowca busa usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

16 marca, na drodze krajowej 94 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 4-letni chłopiec, a 4 pozostałych uczestników zdarzenia z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Na miejscu pracowała załoga pogotowia ratunkowego, strażacy i policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzegu.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Z ich ustaleń wynika, że kierująca fordem, straciła panowania nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzyła się z volkswagenem. Tuż przed zderzeniem się tych pojazdów, kierowca białego busa miał wyprzedzać inny pojazd zmuszając kierującą fordem do zjechania na prawy pas, gdzie wpadła w poślizg. Kierowca busa nie zatrzymał się i odjechał z miejsca.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przez kolejne dni wykonali szereg czynności procesowych, między innymi przesłuchali świadków zdarzenia. Sprawdzali każdy sygnał mogący doprowadzić ich na trop kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku. Informacja została również szeroko nagłośniona przez media. Zebrane materiały pozwoliły na ustalenie marki pojazdu i tożsamości mężczyzny.

24 marca policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę Iveco Daily. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Opis filmu: deskrypcja do nagrania w załączniku

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.55 MB)

Pliki do pobrania

  • 9.61 KB
Powrót na górę strony