Aktualności

Duża plantacja konopi zlikwidowana

Data publikacji 30.04.2024

Ponad 60 krzaków konopi i blisko 1,5 kilograma gotowej marihuany zabezpieczyli opolscy kryminalni. Plantacja konopi znajdowała się w gminie Prószków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 50 000 zł. Do sprawy zatrzymano mężczyznę i kobietę. Sąd wobec 45-letniego zatrzymanego zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo podejrzewanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

W minionym tygodniu, dzięki skutecznej pracy operacyjnej, policjanci wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu we współpracy z śledczymi z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja konopi innych niż włókniste. Podczas realizacji mundurowi zabezpieczyli ponad 60 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu.

W czasie przeszukania posesji w gminie Prószków, funkcjonariusze znaleźli również blisko 1,5 kilograma gotowej marihuany. Mundurowi zabezpieczyli też specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi oraz inne przyrządy służące do produkcji narkotyku. Funkcjonariusze szacują, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków może przekroczyć 50 000 zł.

W wyniku podjętych działań kryminalni do sprawy zatrzymali dwie osoby. Mężczyznę w wieku 45 lat i kobietę w wieku 40 lat. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd w przypadku mężczyzny zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Za to przestęstepstwo grozi im teraz kara do 8 lat więzienia.


 

  • policjant ustawiony tyłem do obiektywu obok krzaków konopi
  • krzewy konopi
  • policjant obok krzaków konopi

Film Likwidacja nielegalnej plantacji konopi

Opis filmu: Likwidacja nielegalnej plantacji konopi

Pobierz plik Likwidacja nielegalnej plantacji konopi (format mp4 - rozmiar 14.49 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.9 KB
Powrót na górę strony