Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego z klasami mundurowymi

Data publikacji 04.09.2023

Wakacje dobiegły końca, a przed uczniami nowe wyzwania w roku szkolnym. Część uczniów kontynuuje naukę w szkołach o profilach ogólnych, a osoby chcące dbać w przyszłości o bezpieczeństwo obywateli w klasach mundurowych. Uczniów klas policyjnych ze Strzelec Opolskich oraz Prószkowa w tym szczególnym dniu przywitało kierownictwo opolskiego garnizonu opolskiego, życząc im sukcesów w nowym roku szkolnym.

Przed nami nowy rok szkolny. Niektórzy uczniowie wrócili do znajomych szkolnych ławek, inni rozpoczęli tegoroczną edukację w towarzystwie nowych, jeszcze nieznanych kolegów z klasy. Część uczniów kontynuuje naukę w szkołach o profilach ogólnych, a osoby chcące dbać w przyszłości o bezpieczeństwo obywateli rozpoczęły edukację w klasach mundurowych.

Nowy rok szkolny rozpoczynali m.in. uczniowie klas policyjnych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich oraz Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. W uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia edukacji uczestniczyła również kadra kierownicza opolskiej Policji - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Basik, Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Krzysztof Kociuga, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu mł. insp. Aleksander Marek oraz Naczelnik Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Dariusz Mazurek.

Opolscy policjanci towarzyszą uczniom klas policyjnych nie tylko podczas inauguracji roku szkolnego. Mundurowi regularnie spotykają się z młodzieżą w ramach zajęć szkolnych. Opowiadają o tym jak wygląda ich codzienna służba oraz zaznajamiają z obowiązującymi przepisami prawa. Przedstawiają również jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji, informują o tym jak wyglądają poszczególne etapy. Warto przypomnieć, że absolwenci klasy policyjnej uzyskują dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do naszej służby. Przypominamy również, ze dobór do służby w Policji cały czas trwa, a szczegółowe informacje można uzyskać pod linkiem.

  • Zdjęcie przedstawia kierownictwo opolskiego garnizonu na rozpoczęciu roku szkolnego.
Powrót na górę strony