Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- Rowerami, hulajnogami, motocyklami czyli jednośladem bezpiecznie do celu Wraz z wiosną na naszych drogach przybywa jednośladów. Z chęciom przesiadamy się na rowery, hulajnogi czy motocykle. To nie tylko weekendowe wycieczki, ale pełnoprawne środki transportu, alternatywne wobec samochodów. Pamiętajmy przy tym, że przepisy dotyczą wszystkich użytkowników dróg. Sprawny technicznie rower czy hulajnoga, wyposażone w oświetlenie i elementy odblaskowe to tutaj podstawa. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemny szacunek na drodze. Niech jazda będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii.
- Trudne warunki na drogach – bądźmy ostrożni! Wiosna potrafi zaskoczyć gwałtowną zmianą pogody. Na weekend, prognozy pogody wskazują na silny wiatr i opady deszczu. Może się to wiązać ze śliską nawierzchnia i zaparowanymi szybami. Aby sprostać tym utrudnieniom, kierowcy muszą wykazać się większą czujnością i umiejętnościami. Niezwykle ważna jest też zasada ograniczonego zaufania. W trosce o nasze bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
- Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie na terenie województwa opolskiego Koordynator, osoby nadzorujące procedurę przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wykaz podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących zadania z tego zakresu w poszczególnych jednostkach województwa opolskiego.
- Nie dajmy się upałom, zachowajmy rozsądek! Wakacje w pełni, a przed nami kolejne upalne dni. Pamiętajmy o nakryciach głowy, odpowiednim nawadnianiu organizmu i unikaniu zbyt długiego pobytu na słońcu. Zmęczeni temperaturą kierowcy, mogą mieć osłabioną koncentrację i opóźniony czas reakcji. Dla wielu osób upały mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. W niedzielę z jeziora ratownicy wyłowili ciało młodego mężczyzny. Tego samego dnia, na drogach w naszym regionie, zginęły 3 osoby.
- Razem przeciwko przemocy Jak wspólnie przeciwdziałać przemocy w rodzinie? Jaka jest w tym rola dzielnicowych? To tylko niektóre z tematów spotkania, w którym uczestniczyli namysłowscy policjanci wraz z pedagogami szkolnymi, pracownikami oświaty oraz przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej. Na nim to wspólnie omówiono model współpracy pomiędzy instytucjami, aby walka z przemocą w rodzinie była jeszcze efektywniejsza.
- Dzielnicowy spotkał się z seniorami z „Magnolii” Dla st. sierż. Pawła Osińskiego zapobieganie przestępstwom to jeden z priorytetów. Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Opolu podkreśla, że edukacja jest na to bardzo dobrym sposobem. Dlatego spotkał się on z seniorami w Środowiskowym Domu Samopomocy „Magnolia” w Opolu. Był czas na poważną dyskusję na temat metod oszustw „na wnuczka” jak i na żartobliwe gesty ze strony naszych seniorów.
- Festyn rodzinny z policjantami Policyjne motory, psy służbowe, pokazy wyposażenia oraz inscenizacje akcji zatrzymań – to atrakcje jakie przygotowali kędzierzyńscy mundurowi z okazji festynu „Wakacje dzieciom”. Najmłodsi przymierzali się do radiowozów i bawili z maskotką „Policusiem”. Starsi mogli skorzystać z miasteczka rowerowego.
- Akcja „Przemów” Jak kruche jest ludzkie życie, jak ważne prawidłowe zachowanie kierowcy na drodze, a także o konsekwencjach spowodowanych wypadków mogły się wczoraj przekonać dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami”, która stała się doskonałym pretekstem do rozmowy z najmłodszymi o prawidłowych zachowaniach na drodze. Dzięki emitowanym spotom profilaktycznym młodzi ludzie uzmysłowili sobie, że to my wszyscy musimy reagować widząc chociażby kierowcę z telefonem przy uchu.
- Policjanci rozmawiali z mieszkańcami jak nie dać się oszukać Wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. policjanta czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Dlatego prudniccy policjanci przeprowadzili kampanię informacyjną na ternie miasta. Mundurowi rozmawiali z osobami starszymi o tym, jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami i rozdawali ulotki informacyjne.
- Nasi seniorzy nie dali się oszukać ! Kilkudziesięciu seniorów z Opolszczyzny odebrało telefon z informacją o wypadku, w którym mieli uczestniczyć ich bliscy. Dzięki ich ostrożności oraz szkoleniom przeprowadzonym przez policjantów, żadna z osób nie dała się oszukać! Jedno z takich spotkań odbyło się na terenie Uniwersytetu Opolskiego.
- Odblaski ratują życie ! Niesprzyjające warunki pogodowe, nieostrożność, prędkość, brak odblasków – to niektóre z przyczyn potrąceń i wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym. Pamiętajmy również o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania.
- Oszukują "na policjanta” Przedstawiają się jako policjanci lub prokuratorzy. Swoim ofiarom opowiadają, że biorą udział w policyjnej operacji, wymierzonej przeciwko oszustom. Zdobywają ich zaufanie i wyłudzają pieniądze. W ostatnim czasie kilku mieszkańców naszego regionu odebrało takie właśnie telefony. Na szczęście żadna z tych osób nie dała się oszukać. Bądźcie czujni, by nie stracić oszczędności swojego życia.
- Zadbajmy o bezpieczeństwo w noc sylwestrową Przed nami Sylwester. By ta noc kojarzyła się nam wyłącznie z dobrą zabawą i radością, należy pamiętać o odpowiednim używaniu fajerwerków i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Nieumiejętne obchodzenie się z petardami może stać się przyczyną groźnych w skutkach wypadków. Opolscy policjanci, jak co roku, apelują o rozwagę i wyobraźnię przy używaniu wyrobów pirotechnicznych.
- Spotykamy się by uczyć, ostrzegać i przypominać Bezpieczeństwo na drodze i cyberprzestępczość to tematy spotkań brzeskich policjantów z dziećmi i młodzieżą. Przedszkolaki odwiedziły funkcjonariuszy w komendzie i dowiedziały się dlaczego powinny nosić odblaski. St. sierż. Małgorzata Mykita-Wandycz rozmawiała z gimnazjalistami o zagrożeniach w sieci. Wszystko po to by młodzi ludzie, przede wszystkim sami potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo.
- "Cyberbezpieczny uczeń" w powiecie brzeskim Jakie zagrożenia niesie ze sobą interent, w jaki sposób ich uniknąć, jak właściwie zabezpieczyć swój komputer - „Cyberbezpieczny uczeń” dotarł do Brzegu. Z pedagogami spotkał się policjant z Sekcji dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Organizatorami programu są Komendant Wojewódzkim Policji w Opolu, Wojewoda Opolski oraz Opolski Kurator Oświaty.
- „Cyberbezpieczny uczeń” w powiatach województwa Program „Cyberbezpieczny uczeń” dotarł już do powiatu namysłowskiego i krapkowickiego. Z nauczycielami, na temat internetowych zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież, rozmawiał policjant z Sekcji dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W realizację programu włączył się także Wojewoda Opolski i Opolski Kurator Oświaty.
- Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - "ZNICZ 2016" Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie. Zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze. W rejonie cmentarzy w większości miast regionu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Nad bezpieczeństwem będą jak co roku czuwać opolscy policjanci.
- Konkurs na hasło polskiej Policji rozstrzygnięty! Pomagamy i chronimy – ta sentencja znajdzie się na oznakowanych radiowozach w kraju. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – nadeszło blisko cztery i pół tysiąca propozycji.
- „Drzwi Otwarte” opolskiej Policji Komendę Wojewódzką Policji w Opolu tłumnie odwiedzili mieszkańcy naszego regionu. W ramach "Drzwi otwartych" zwiedzający mogli zobaczyć między innymi policyjne laboratorium, stanowisko kierowania, strzelnicę oraz gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
- Bezpieczne wakacje - rady/porady O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają policjanci. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa, jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Opolscy policjanci wspólnie z TVP Opole to współtwórcy kampanii społecznej "Bezpieczne wakacje zależą od Ciebie".