Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego

Wspólny polsko-czeski festyn rodzinny

W ramach realizacji projektu pn. „Bezpieczne dzielnice pogranicza polsko-czeskiego” -"Bezpečné čtvrti česko-polského příhraničí” 9 września br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zorganizowany został wspólny polsko-czeski festyn rodzinny, który skierowany był do mieszkańców i turystów wspólnego pogranicza.

Rolą projektu jest zaznajomienie mieszkańców z dzielnicowymi swojego terenu i kreowanie ich pozytywnego wizerunku polegającego na uczynieniu go bliższym obywatelom. W tym celu został zorganizowany wspólny festyn rodzinny, w którym wzięli udział polscy i czescy policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Prudniku oraz w Bruntalu, a także uczniowie z klasy wojskowej Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, którzy pomagali w jego organizacji. Festyn skierowany do mieszkańców i turystów pogranicza był okazją do spotkania polskich i czeskich policjantów ze społeczeństwem.

Plenerowa impreza, w której wzięło udział 700 osób zapewniła wiele atrakcji, z których skorzystała społeczność lokalna,  dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 3 i 4 z Prudnika, Niepublicznego Przedszkola SKRZAT i Publicznego Przedszkola nr 6 i 7 z Prudnika, Szkoły Podstawowej w Bodzanowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 z Głuchołaz.

Odwiedzający mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują policjanci, zwiedzić budynek komendy, policyjny areszt, strzelnicę oraz stanowisko dowodzenia. Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zobaczenia pokazu wyszkolenia psów policyjnych, zasiąść za kierownicą policyjnych radiowozów polskiej i czeskiej Policji, motocyklach oraz przypomnieć sobie przepisy na specjalnym miasteczku ruchu drogowego i pierwszą pomoc przedmedyczną, a także wziąć udział w quizach, czy też pobawić się na dmuchańcach. Dla uczestników festynu przewidziano poczęstunek.

Wszyscy otrzymali dwujęzyczną ulotkę z informacjami dotyczącymi obowiązków służbowych dzielnicowego oraz broszurę informacyjną zawierającą informację o polskich i czeskich dzielnicowych obsługujących wybrane rejony służbowe, a także ologowane materiały promocyjne w postaci alarmów, breloczków, latarek, długopisów, wiatraczków, balonów, przypinek, odblasków miękkich, puzzli, kredek i książeczek dla dzieci zawierających informacje dotyczące ogólno pojętego bezpieczeństwa dzieci.

Powrót na górę strony