Aktualności
Rozmiar czcionki
-
25 000 złotych na dodatkowe patrole
Gmina Zdzieszowice przeznaczyła 25 000 złotych na dodatkowe patrole Policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba oraz Burmistrz Zdzieszowic Pani Sybila Zimerman. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.
KPP Krapkowice -
Policyjny pościg za piratem drogowym z 6 pasażerami w osobówce
Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za 22-letnim kierowcą opla. Mężczyzna zlekceważył sygnały do zatrzymania się, a uciekając ulicami miasta łamał niemal wszystkie możliwe przepisy. Po zatrzymaniu okazało się, że jest nietrzeźwy, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo przewozi jeszcze 6 pasażerów.
KPP Brzeg -
Nadmierna prędkość i lekceważenie bezpieczeństwa pasażerów
W miniony weekend policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowe. Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Brakiem wyobraźni wykazał się także kierujący ciągnikiem rolniczym, który przewoził 4 osoby niezgodnie z przepisami. Wyczyny tych kierowców zarejestrowali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie.
KPP Prudnik -
Amfetamina w domu 43-latki
Kryminalni z Nysy zatrzymali mieszkankę miasta podejrzaną o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 43-latkę policjanci zabezpieczyli blisko 30 gramów amfetaminy. Kobieta przyznała się do przedstawionego zarzutu. Grozi jej teraz kara do 3 lat więzienia.
KPP Nysa -
Kluczborscy policjanci uczestniczyli w biegu „Tropem Wilczym”
1 marca br., w całej Polsce odbyły się imprezy biegowe „TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W Kluczborku impreza ta miała miejsce na terenie Wojewódzkiego Kampusu Sportowo – Rekreacyjnego "Stobrawa". W biegach udział wzięli również kluczborscy policjanci na czele z komendantem podinsp. Pawłem Kolczykiem.
KPP Kluczbork -
Biegli by uczcić pamięć żołnierzy walczących o Wolną Polskę
Policjanci z Grodkowa, wraz ze swoim komendantem asp. szt. Andrzejem Grabnym, uczcili historię Żołnierzy Niezłomnych. "Wilczym Tropem" nasi funkcjonariusze przebiegli 5 km i w ten sposób oddali hołd bohaterom podziemia niepodległościowego, którzy polegli w walce o wolność. Z każdym rokiem, wydarzenie to skupia coraz więcej biegaczy. Uczestniczą w nim dorośli, seniorzy, a także dzieci. Wszystko po to by budować wartości patriotyczne, a przy okazji aktywnie spędzić czas.
KPP Brzeg -
Spotkaliśmy się z seniorami z Grodkowa
Bezpieczeństwo seniorów było głównym tematem spotkania w Grodkowie. Policjanci zorganizowali to spotkanie z myślą o seniorach i stałym podnoszeniu ich świadomości. W trosce o naszych rodziców, dziadków i samotnych sąsiadów przypominaliśmy, że oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują dobre serca seniorów. W spotkaniu wziął udział mł. insp. Piotr Nowakowski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu, szef grodkowskich funkcjonariuszy asp. szt. Andrzej Grabny wraz ze swoim zastępcą mł. asp. Anną Litwin-Marchewką, a także Sekretarz Urzędu Miasta w Grodkowie Pan Andrzej Romian.
KPP Brzeg -
Zarzuty dla fałszywych policjantów
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą brzeskiej jednostki ustalili i zatrzymali dwóch sprawców oszustwa metodą na tzw. policjanta, do którego doszło kilka miesięcy temu. Wówczas to, 61-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego podała oszustowi dane umożliwiając mu dostęp do konta bankowego, na którym zgromadzone było ponad 100 000 złotych. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się zablokować przelew części pieniędzy. Teraz dwaj mieszkańcy województwa opolskiego usłyszeli zarzuty w związku z tym przestępstwem.
KPP Brzeg -
Działania policyjnej grupy „Speed”
Olescy policjanci wchodzący w skład grupy „Speed” zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Jego kierowca wyprzedzał inny pojazd na odcinku drogi gdzie ze względów bezpieczeństwa taki manewr był zabroniony. 27-latek został ukarany mandatem, a na jego konto trafiły punkty karne.
KPP Olesno -
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Opolscy policjanci włączają się w to przedsięwzięcie, udzielając fachowych porad. W tym roku będą to funkcjonariusze z Zespołu Prawnego, Sekcji Psychologów oraz nasz Pełnomocnik ds. Ochrony Praw Człowieka.
KWP Opole
