Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Służba pod lupą - jak to wygląda okiem technika kryminalistyki
Widzi to, czego inni nie dostrzegają. Zebrane przez niego dowody i ślady bywają kluczowe dla wielu śledztw. Dociekliwy, spostrzegawczy, skrupulatny i cierpliwy - czyli policyjny technik kryminalistyki. Dowiedz się więcej o tej służbie z kolejnego odcinka "Opolskiego Rekruta". Zobacz, co zrobić aby zostać technikiem kryminalistyki i na miejscu przestępstw odkrywać to, co jak po nitce do kłębka doprowadzi do ich sprawców.
KWP Opole -
Kolejne spotkania z dziećmi
Głubczyccy policjanci wznowili spotkania z dziećmi w ramach projektu pn. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici", którego celem jest podniesienie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych.
KPP Głubczyce -
Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
W tym tygodniu krapkowiccy policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h, przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 37-latek w Pietnej przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Drugi kierowca, pędził osobowym fordem z prędkością 104 km/h. Kierowcy, noga z gazu! Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.
KPP Krapkowice -
Wyeliminowali z czarnego rynku blisko 20 kg narkotyków
Blisko 20 kilogramów różnych narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Kędzierzyna-Koźla. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny tymczasowy areszt. Teraz muszą się liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Profilaktyka w czasach koronawirusa
Policjanci ze strzeleckiego zespołu ds. nieletnich aktywnie uczestniczą w życiu placówek dydaktycznych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Systematycznie angażują się w działania profilaktyczne, nawet w trakcie trwania pandemii. Od początku roku, w lokalnych szkołach i przedszkolach przeprowadzili blisko 30 spotkań.
KPP Strzelce Opolskie -
Bezpieczne zabawy na śniegu - zasady
Zimowa aura w pełni, a śniegu mamy pod dostatkiem w całym województwie. Taka pogoda przyciąga dzieci, w rejony zbiorników wodnych. Pokryte lodem lub śniegiem jeziora czy stawy kuszą, by wejść i poślizgać się. Musimy pamiętać, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Szczególnie teraz, kiedy panują zmienne warunki atmosferyczne i istnieje realne zagrożenie załamania się lodu.
KPP Brzeg -
Odpowie za włamania do piwnic
Kryminalni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamania do piwnic na terenie Zdzieszowic. Łupem 36-latka padały głównie narzędzia i elektronarzędzia, sprzęt sportowy, a także części samochodowe. Mężczyzna nie pogardził nawet domowymi przetworami, takimi jak ogórki czy nalewki. Pokrzywdzeni swoje starty wycenili na blisko 15 000 złotych. Dodatkowo w jego mieszkaniu, śledczy znaleźli blisko 100 gramów amfetaminy. Podejrzany usłyszał już 8 zarzutów. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
KPP Krapkowice -
Pijany i bez uprawnień
Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca volkswagena, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za naruszenie przepisów prawa, 32-latek odpowie przed sądem.
KPP Strzelce Opolskie -
Policyjny pościg za kierującym z sądowym zakazem
Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Gdy policjanci zatrzymali samochód okazało się, że jego 19-letni kierowca ma sądowy zakaz kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających dodatkowo została pobrana mu krew do badań. Teraz młodemu człowiekowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Stracili uprawnienia za zbyt szybką jazdę
Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonało się o tym trzech kierowców, którzy na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechali ponad 100 km/h.
KPP Brzeg

