Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymani za kradzieże z włamaniem do samochodów
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z komendy wojewódzkiej, dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym działaniom, ustalili grupę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do samochodów. Działając ,,na walizkę” mieli oni kraść luksusowe auta i sprzedawać je na części. W wytypowanej ,,dziupli” policjanci znaleźli dwa mercedesy warte blisko 200 tysięcy zł. Zatrzymani to mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Najstarszy z nich – 30-latek, decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
KMP Opole -
Wizerunek osób podejrzewanych o pobicie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego strzeleckiej komendy prowadzą postępowanie w sprawie pobicia mężczyzny, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku na terenie Strzelec Opolskich. Poniżej publikujemy portrety pamięciowe, na których widoczne są wizerunki osób podejrzewanych.
KPP Strzelce Opolskie -
Oszuści w rękach policji
Namysłowscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa. 23 i 24-latek działali na terenie kilku powiatów. Aby pozostać nieuchwytnym, cały czas zmieniali miejsce swojego pobytu. Łącznie usłyszeli 8 zarzutów. Grozi im do 8 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Nyscy policjanci uczą się języka czeskiego
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie rozpoczęli kurs języka czeskiego. Zajęcia prowadzone są w ramach polsko-czeskiego projektu pn.” Bezpieczny junior, świadomy senior pogranicza polsko-czeskiego” - "Bezpečný junior, uvědomělý senior česko-polského příhraničí”, którego celem jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami jak również obywatelami Republiki Czeskiej.
KPP Nysa -
Odzyskane rowery i zatrzymany sprawca kradzieży
Kryminalni z Głuchołaz zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Na jego posesji znaleźli kilka ze skradzionych jednośladów oraz rozkręcone części od innych rowerów. Łącznie policjanci powiązali mężczyznę z 9 kradzieżami rowerów. Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
KPP Nysa -
Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc
„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się bezpiecznie, nieść pomoc, ratować życie i zdrowie maltretowanych zwierząt…”. To fragment podziękowań, które wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika. Policjant na co dzień rozwiązuje problemy mieszkańców na terenie gminy Głogówek. Jednak z wielkim sercem, dogląda również warunków w jakich przetrzymywane są zwierzęta.
KPP Prudnik -
Opolski rekrut o pracy cyberpolicjantów
Ścigają przestępców, zbierają dowody i zabezpieczają ślady nie wstając zza komputera. Cyberkryminalni - policjanci dedykowani walce z przestępczością w Sieci. To oni rozpracowują internetowych oszustów, lokalizują fałszywe domeny i nielegalne witryny. Zobacz, jak wygląda praca policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością. Jeśli w wirtualnym świecie chcesz stać po dobrej stronie, dołącz do nas.
KWP Opole -
Działania ,,Prędkość" na drogach Opola i powiatu
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach stolicy województwa i powiatu opolskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”. Niestety mimo wielu apeli, nadal wiele osób kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Funkcjonariusze apelują o rozsądek za kierownicą i ostrożną jazdę.
KMP Opole -
67-latek „na podwójnym gazie” zatrzymany
Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego hondą, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się później okazało, nie było to jedyne naruszenie prawa, jakiego dopuścił się 67- latek. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
KPP Strzelce Opolskie -
Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania
"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek naszej roty ślubowania. Wypowiadają te słowa wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasiliło 33 kolejnych policjantów. Z uwagi na panującą epidemię, uroczystości mają skromniejszy charakter i odbywają się także w tych jednostkach, do których policjanci zostali przydzieleni. Przypominamy, że dobór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach, 7 dni w tygodniu o każdej porze.
KWP Opole

