Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostrzegamy przed ulicznymi wróżbami
W jednej z galerii w mieście, 47-latkę zaczepiła kobieta, która zaproponowała jej wróżbę. Niestety nie miała ona uczciwych zamiarów. Odwróciła uwagę poszkodowanej i ukradła jej biżuterię. Osoby proponujące wróżbę nie zawsze mają czyste intencje. Szukają łatwego sposobu na wzbogacenia się, dlatego ostrzegamy przed zbytnią ufnością w takich sytuacjach.
KPP Brzeg -
Podsumowanie weekendu na drogach Opolszczyzny
W miniony weekend na opolskich drogach policjanci przeprowadzili ponad 2 800 badań trzeźwości. Z tej liczby aż 62 kierowców było pod wpływem alkoholu. W tym okresie doszło do 10 wypadków drogowych, w których 13 osób zostało rannych, a 3 osoby poniosły śmierć. Dlatego też nasz nieustający apel o ostrożność i rozwagę na drodze. Stosujmy się do ograniczeń prędkości i dbajmy o to, aby za kierownicę zawsze wsiadać trzeźwym, wypoczętym i gotowym do drogi.
KWP Opole -
Policyjny pościg za kierowcą bez uprawnień
Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-latek łamał niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Podczas ucieczki zebrał łącznie 35 punktów karnych! Jak się okazało mieszkaniec gminy Gogolin nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
KPP Krapkowice -
Luzowanie obostrzeń nie oznacza całkowitego ich zniesienia! Policjanci niezmiennie sprawdzają czy są one przestrzegane
Od 15 maja zmianie uległo część obostrzeń, m.in. te dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa. Nie trzeba z nich korzystać w otwartej przestrzeni przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych. Trzeba jednak o nich pamiętać, wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej. Służby sanitarne i policjanci niezmiennie kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Apelujemy więc o zdrowy rozsądek i zachowywanie dystansu społecznego.
KWP Opole -
Wspólne patrole Policji i Społecznej Straży Rybackiej
Komenda Miejska Policji w Opolu w ramach współpracy ze Społeczną Strażą Rybacką, jak co roku prowadzi działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. To również zwalczanie obrotu rybami nielegalnie pozyskanych do hodowli. Mundurowi m. in. legitymują wędkarzy, którzy w okresie ochronnym nie powinni łowić ryb i raków. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.
KMP Opole -
Policjanci na Turystycznym Rajdzie Rowerowym w Prudniku
Prudniccy policjanci wzięli udział w VI Turystycznym Rajdzie Rowerowym śladami Franciszka Sumińskiego i Stanisława Szozdy. Dla funkcjonariuszy była to nie tylko okazja do zaprezentowania swojej pracy, ale przede wszystkim spotkania się z najmłodszymi i przypomnienie im podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ramach ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie Do Celu” – mundurowi rozdawali uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne.
KPP Prudnik -
Bezpieczne mieszkanie, czyli jak ustrzec się przed kradzieżą z włamaniem
Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, mogą stanowić pokusę dla złodzieja. Dlatego warto zastanowić się, czy zrobiliśmy wszystko, aby do minimum ograniczyć ryzyko włamania do naszego mieszkania. Apelujemy o rozwagę i radzimy, o co zadbać przy zabezpieczeniu mieszkania i jak nie dać się okraść.
KMP Opole -
Jednośladem bezpiecznie do celu - motocykliści
Policja prowadzi akcję informacyjno - edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.
KGP -
Policjanci zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków
To były wspólne działania namysłowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu. Funkcjonariusze zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków. Do sprawy zatrzymali 38-latka i jego 20-letnią partnerkę. W laboratoriach funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości substancji psychotropowych. Zatrzymanemu 38-latkowi, który miał być pomysłodawcą linii produkcyjnej, grozi do 10 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Apelujemy o ostrożność - nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych
Prosząc o szklankę wody, oszustki wykorzystały dobre serce seniora, którego później okradły. 94-latek stracił 3 000 złotych. Do zdarzenia doszło na jednym z kędzierzyńskich osiedli. Ponownie apelujemy o ostrożność. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych.
KPP Kędzierzyn-Koźle