Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zamiast wędek amfetamina – głubczyccy policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków
Policjanci z głubczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz jazdę samochodem pod wpływem substancji odurzających. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 28-latków kryminalni znaleźli blisko pół kilograma amfetaminy, ukrytej w torbie ze sprzętem wędkarskim. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli marihuanę oraz kilka sztuk nielegalnie posiadanej amunicji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.
KPP Głubczyce -
Kluczborscy seniorzy rozpoczęli sezon rowerowy
Po raz kolejny seniorzy z Kluczborka wyruszyli na rowerowe trasy. W uroczystej inauguracji sezonu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego mł.insp. Łukasz Gigiel, przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz kluczborscy policjanci. W trakcie spotkania, rowerzystom przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się jednośladami. Policjanci przestrzegli ich także przed oszustwami metodą "na policjanta" czy na "na wnuczka".
KPP Kluczbork -
Usiłowanie zabójstwa – sprawca tymczasowo aresztowany
W wielkanocny poranek namysłowscy policjanci zatrzymali agresora podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Uzbrojony w siekierę i nóż 39-letni mężczyzna wtargnął do mieszkania, gdzie usiłował zabić 19-latka. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a napastnik został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
KPP Namysłów -
Co to jest ALERT RCB?
Dzisiaj od rana na telefony komórkowe dostajemy sms-owe powiadomienia ludności ALERT RCB, że w nocy z 24 na 25 kwietnia wystąpi silny deszcz z towarzyszącymi burzami. Nie wszyscy jednak wiedzą co to za wiadomość, kto jest nadawcą wiadomości i jak należy się zachować, kiedy taką wiadomość otrzymamy. Poniżej wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.
KWP Opole -
Wyeliminowani z ruchu – dwaj nietrzeźwi kierowcy
W ostatnich dniach olescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich - kierujący oplem 46-latek - miał w organizmie niemal 2 promile. Drugi nietrzeźwy kierowca został ujęty dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, który nie pozwolił na łamanie prawa i stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników dróg. 74-latek kierując seatem miał w organizmie ponad 3 promile! Obaj za jazdę w stanie nietrzeźwości stracili już prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sadem.
KPP Olesno -
Zdał prawo jazdy i od razu je stracił
18-latek z gminy Zdzieszowice prawo jazdy miał zaledwie kilka godzin, a już musiał się z nim pożegnać. Młody mężczyzna swoim seatem pędził przez Obrowiec z prędkością 102 kilometrów na godzinę, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Dodatkowo został ukarany surowym mandatem, bo jak się okazało działał w warunkach recydywy.
KPP Krapkowice -
Kluczborscy policjanci rozbili grupę przestępczą kradnącą samochody
Nawet 15 lat więzienia grozi członkom grupy przestępczej rozpracowanej przez kluczborskich kryminalnych. Mężczyźni w wieku od 35 do 52 lat kradli auta na terenie trzech województw. Skradzione samochody sprzedawali w całości, jak również na części. Podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a także włamań do samochodów, ich kradzieży oraz przestępstwa paserstwa. Pięciu z nich sąd aresztował na 3 miesięcy, natomiast wobec jednego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór. Odzyskane przez policjantów mienie sięga 2 mln zł.
KPP Kluczbork -
#SuperDzielnicowy 2025! Zbliżamy się do finału! Ostatnia szansa na nagrody!
Jeszcze tylko przez tydzień można oddawać głosy na „swojego dzielnicowego”! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz trzeci, w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu, organizują internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2025.
KGP -
Jechał przez miasto z prędkością 115 km/h
34-latek pędził przez Nysę z prędkością 115 km/h na obowiązującej „sześćdziesiątce”. Niebezpieczną jazdę kierowcy audi przerwali policjanci z nyskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł. Na jego konto trafiło również 13 punktów karnych.
KPP Nysa -
Opolscy policjanci podsumowali świąteczny weekend
Jak co roku okres świąt to czas wytężonej pracy dla opolskich policjantów. Liczne patrole dbały o to, by na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. Liczba wypadków i rannych jest niższa niż ta z ubiegłego roku. Cieszy fakt, że coraz mniej kierowców decyduje się kierować pod wpływem alkoholu.
KWP Opole
