Aktualności

Ukradli towar za blisko 7 tysięcy złotych - zatrzymani chwilę po kradzieży przez policjantów z Zawadzkiego

Data publikacji 25.06.2026

Dzięki szybkiej reakcji i zaangażowaniu policjantów z Komisariatu Policji w Zawadzkiem dwaj mężczyźni odpowiedzialni za kradzieże sklepowe zostali zatrzymani bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych. Jeden z zatrzymanych okazał się osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie. Kompani odpowiedzą za kradzieże, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

zdjęcie: policjant prowadzący zatrzymanego

Policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem po raz kolejny udowodnili, że skuteczność, doświadczenie i doskonałe rozpoznanie terenu pozwalają szybko zatrzymywać sprawców przestępstw.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z drogerii w Zawadzkiem. Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj mężczyźni dokonali kradzieży ośmiu elektrycznych szczoteczek do zębów różnych marek oraz artykułów spożywczych i chemicznych. W samej drogerii wartość skradzionego mienia wyniosła około 1800 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania za osobami odpowiedzialnymi za kradzieże. Mundurowi sprawdzali parkingi przy sklepach, pobliskie osiedla oraz drogi wyjazdowe z miasta. W trakcie sprawdzania terenu zauważyli pojazd odpowiadający opisowi, którym mieli poruszać się sprawcy. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali pojazd.

Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec Lubina. Towarzyszył mu 38-letni mężczyzna, który jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych systemach, był osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie celem ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do wykonania czynności procesowych.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość artykułów spożywczych, chemicznych oraz elektrycznych szczoteczek do zębów. W toku dalszych czynności ustalono, że mężczyźni dokonali również kradzieży artykułów przemysłowych z marketu w gminie Izbicko o wartości około 5000 złotych. Łączna wartość odzyskanego mienia wyniosła blisko 7000 złotych.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży. Obaj usłyszeli zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem.

Ta sprawa pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja i profesjonalne działania funkcjonariuszy. Dzięki skrupulatnej pracy oraz bardzo dobremu rozpoznaniu terenu przez policjantów z Zawadzkiego sprawcy zostali zatrzymani praktycznie bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, a skradzione mienie odzyskano w całości. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony