Znieważenie funkcjonariuszy zakończyło się pobytem w zakładzie karnym
Znieważenie funkcjonariusza publicznego nie pozostaje bez konsekwencji. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, który za swoje zachowanie wobec umundurowanych policjantów został prawomocnie skazany przez sąd na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności. O konieczności odbycia zasądzonej kary przypomnieli mu policjanci podczas interwencji podjętej po zgłoszeniu od mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w rejonie szpitala na terenie Kluczborka. Dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od osób postronnych, z którego wynikało, że agresywny mężczyzna zaczepia przechodniów i swoim zachowaniem wzbudza niepokój. Na miejsce skierowano patrol, który podjął interwencję wobec wskazanej osoby.
Funkcjonariusze wylegitymowali 28-letniego mieszkańca powiatu oleskiego oraz sprawdzili go w policyjnych bazach danych. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kluczborku celem odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariuszy publicznych.
Podczas interwencji 28-latek zachowywał się agresywnie, był wulgarny i nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do jednostki Policji. Po wykonaniu czynności został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę.
Przypominamy, że każda informacja przekazywana Policji przez mieszkańców może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego i przyczynić się do szybkiego podjęcia skutecznych działań przez funkcjonariuszy.