Kolejna zbiórka krwi za nami, mundurowi znów ruszyli do pomocy
Kilkanaście minut wystarczy, by dać komuś szansę na życie. Wiedzą o tym doskonale policjanci, pracownicy cywilni oraz przedstawiciele innych służb, którzy po raz kolejny włączyli się w akcję honorowego oddawania krwi zorganizowaną przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu. W inicjatywie uczestniczył również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała, podkreślając tym samym, jak ważna jest idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

W czwartek, 8 maja, na parkingu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Chętnych do oddania krwi nie brakowało. W akcji uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni z całego garnizonu opolskiego, mieszkańcy regionu, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, między innymi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, żołnierze 10. Brygady Logistycznej w Opolu oraz funkcjonariusze Służby Więziennej.
Do honorowego oddawania krwi przyłączył się również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała.
Policjanci każdego dnia stoją na straży życia i zdrowia mieszkańców województwa opolskiego. Często jako pierwsi docierają na miejsca tragicznych zdarzeń drogowych i wypadków, gdzie krew bardzo często okazuje się niezbędna do ratowania życia poszkodowanych. Jest ona potrzebna nie tylko ofiarom wypadków komunikacyjnych, ale również pacjentom podczas operacji czy przeszczepów narządów.
Honorowe oddawanie krwi to wyjątkowy gest solidarności i realna pomoc dla osób potrzebujących. Jeden dawca może jednorazowo oddać 450 ml krwi. Kobiety mogą oddawać krew cztery razy w roku, a mężczyźni sześć razy nie częściej jednak niż co osiem tygodni. Warto zachęcać rodzinę i znajomych do regularnego dzielenia się tym bezcennym darem.
Wszystkim, którzy oddali dziś krew serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze zbiórki.