Taktyka i techniki interwencji w praktyce – zajęcia dla klas mundurowych
Strzeleccy policjanci przeprowadzili zajęcia praktyczne dla uczniów klas mundurowych. Szkolenie odbyło się w ramach porozumienia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącego utworzenia w szkołach oddziałów mundurowych. Młodzież miała okazję poznać realia policyjnej służby oraz doskonalić umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji. Zajęcia poprowadził doświadczony instruktor, który na co dzień szkoli funkcjonariuszy Policji.
W ramach decyzji podpisanej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej funkcjonowania oddziałów mundurowych, w tym tygodniu strzeleccy policjanci przeprowadzili zajęcia praktyczne dla uczniów klas mundurowych.
Szkolenie poprowadził doświadczony funkcjonariusz – instruktor taktyki i technik interwencji, który na co dzień odpowiada za przygotowanie policjantów do działań w sytuacjach zagrożenia. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi elementami postawy walki, technikami samoobrony, sposobami odparcia ataku agresora oraz z obezwładnianiem sprawcy interwencji.
Zajęcia miały charakter bardzo intensywny i merytoryczny. Młodzież mogła przekonać się, jak wyglądają szkolenia w Policji oraz w jaki sposób funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności. Instruktor zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia, jakie mogą pojawić się podczas podejmowania interwencji, m.in. podczas wejść do małych pomieszczeń, gdzie liczy się każda sekunda i odpowiednia ocena sytuacji.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Tego typu zajęcia stanowią nie tylko cenną lekcję, ale również pozwalają młodym ludziom lepiej zrozumieć specyfikę służby w Policji.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich od lat należy do wiodących placówek oświatowych w województwie w zakresie kształcenia klas mundurowych. Szkoła aktywnie współpracuje ze służbami, stawiając na wysoki poziom nauczania oraz praktyczne przygotowanie uczniów do przyszłej służby.
Dzięki takim inicjatywom młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji, zdobywania nowych umiejętności oraz świadomego planowania swojej przyszłości zawodowej w strukturach służb mundurowych.