Dyżurny ze Strzelec Opolskich czwartym najlepszym dyżurnym w Polsce
Aspirant sztabowy Arnold Skorupa z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, zwycięzca wojewódzkiego etapu konkursu na najlepszego dyżurnego garnizonu opolskiego, reprezentował nasze województwo w V Ogólnopolskim Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. W tegorocznym finale, który odbył się 21 listopada w Szkole Policji w Katowicach, policjant uplasował się tuż za czołową trójką, zajmując wysokie 4. miejsce w kraju. To wynik, który potwierdza jego profesjonalizm, zaangażowanie i świetne przygotowanie do służby.


Droga do finału wiodła przez wymagające eliminacje wojewódzkie. Konkurs na Opolszczyźnie składał się z dwóch etapów. W pierwszym policjanci mierzyli się z testem wiedzy obejmującym wiele dziedzin związanych z codzienną służbą dyżurnego. Druga część polegała na praktycznym wykonywaniu zadań na stanowisku kierowania, wymagających szybkiej analizy, trafnych decyzji i opanowania. Najlepszym w województwie okazał się właśnie asp. szt. Arnold Skorupa.
Ogólnopolski finał turnieju, zorganizowany pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zgromadził w Katowicach policjantów z całego kraju. Podczas dwóch dni rywalizacji uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością działania pod presją czasu. Choć konkurencja była niezwykle wyrównana, a poziom bardzo wysoki, reprezentant naszego garnizonu zaprezentował się znakomicie. Jego ostateczny wynik to czwarte miejsce w Polsce. To powód do dumy zarówno dla niego, jak i całej opolskiej Policji.
Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w obecności przedstawicieli kierownictwa Policji oraz zaproszonych gości. Choć nasz funkcjonariusz nie znalazł się w pierwszej trójce, jego osiągnięcie stanowi wyraz kompetencji oraz profesjonalnej pracy wykonywanej każdego dnia na stanowisku kierowania.
Serdecznie gratulujemy świetnego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów w służbie.


