Dwóch poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Wołczyna
Policjanci z Posterunku Policji w Wołczynie jednego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy, obaj skazani 38-latek i 56-latek trafili już do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzone wyroki.
W poniedziałek podczas służby funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wołczynie ustalili miejsce przebywania 38-letniego mieszkańca gminy, który był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna został skazany za kradzieże z włamaniem. Zatrzymany został doprowadzony do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali również 56-latka, poszukiwanego celem odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za popełnienie wykroczenia z art. 87 §1 kodeksu wykroczeń, tj. prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.
Działania policjantów z Wołczyna potwierdzają, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości muszą liczyć się z nieuchronnością kary. Policjanci każdego dnia podejmują czynności zmierzające do zatrzymywania osób poszukiwanych, dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kluczborskiego.