Spotkanie profilaktyczne z seniorami w Pokoju – rozmowa o zagrożeniach związanych z substancjami odurzającymi
W oranżerii malowniczego parku w miejscowości Pokój odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne, zorganizowane na zaproszenie włodarzy gminy. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy, którzy wysłuchali prelekcji prowadzonej przez mł. asp. Joannę Lech - profilaktyka z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.
Tematem spotkania były zagrożenia wynikające z zażywania substancji odurzających – zarówno dla osób młodych, jak i dorosłych. Policyjna profilaktyk omówiła aktualną sytuację w powiecie i podkreśliła, że codzienną pracą policjantów jest zwalczanie przestępczości narkotykowej.
Seniorzy, jako dziadkowie i rodzice, odgrywają szczególną rolę w zauważaniu pierwszych sygnałów niepokojących zachowań u swoich bliskich. Podczas spotkania zwrócono uwagę na przedmioty, które mogą służyć do zażywania narkotyków – takie jak foliowe torebki, lufki, fifki, małe wagowe urządzenia czy resztki proszków i suszu. Ważne jest, aby nie lekceważyć żadnych symptomów i reagować w porę – zanim uzależnienie się rozwinie.
Organizatorzy podkreślili, że tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Spotkanie było również okazją do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń między uczestnikami a przedstawicielami Policji.
Dzięki takim działaniom zwiększa się świadomość mieszkańców, a seniorzy – czuwając nad swoimi rodzinami – mogą stać się ważnym ogniwem w walce z problemem narkotykowym.