Podsumowanie działań pn. „STOP Prędkości”
Policjanci opolskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „STOP Prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Całodniowej akcji towarzyszyły media. Mundurowi ujawnili ponad 270 przekroczeń prędkości. Wszyscy kierujący, którzy zlekceważyli przestrzeganie przepisów zostali ukarania mandatami.
Wczoraj policjanci opolskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „STOP Prędkości”. Pod nadzorem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu policjanci z Głubczyc, Strzelec Opolskich, Olesna, Brzegu, Namysłowa, Opola, Kluczborka, Krapkowic, Nysy, Prudnika i Kędzierzyna-Koźla sprawdzali prędkość pojazdów zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Mundurowi przy wykorzystaniu radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość, kontrolowali przestrzegania obowiązujących przepisów.
W trakcie całodniowych działań policjanci ujawnili 273 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących i 2 po spożyciu alkoholu, a także kierującego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z przekroczeniami prędkości funkcjonariusze drogówki nałożyli 273 mandaty karne.
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Podczas briefingu prasowego zorganizowanego w ramach prowadzonych działań, kom. Tomasz Kukułka – ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Opolu i mł. asp. Przemysław Kędzior – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.