Jechał po alkoholu i w złym stanie psychicznym – interweniowali policjanci
Sytuacja mogła skończyć się tragicznie, dlatego liczyła się każda minuta. Krapkowiccy policjanci podjęli pilną interwencję w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który miał kierować pojazdem pod wpływem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało też, że znajduje się on w stanie poważnego kryzysu emocjonalnego. Policjanci odnaleźli go już po kilkunastu minutach od zgłoszenia i przekazali pod opiekę medyków.
Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (06.04). We wskazane przez zgłaszającego miejsce, natychmiast został skierowany policyjny patrol. Okazało się jednak, że mężczyzna oddalił się z miejsca interwencji jeszcze przed przybyciem służb. Ze względu na niepełne dane dotyczące pojazdu, informacje przekazano policjantom Ruchu Drogowego, którzy niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania w rejonie Gogolina – to w tym kierunku miał kierować się mężczyzna.
Podczas patrolowania wskazanego obszaru, na rondzie policjanci zauważyli pojazd odpowiadający opisowi. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Krapkowic – ten sam, którego dotyczyło wcześniejsze zgłoszenie.
W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie ponad pół promila. W związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za ten czyn grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.
Ze względu na stan emocjonalny 25-latka, na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił mu niezbędnej pomocy medycznej. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.
W tym przypadku pomoc dotarła na czas, warto jednak pamiętać, że kryzys emocjonalny możne dotknąć każdego. Przypominamy! W takiej sytuacji pomocy można szukać zupełnie anonimowo poprzez kontakt telefoniczny ze specjalistami, między innymi w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (tel. 800 70 22 22), czy w Kryzysowym Telefonie Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (tel. 116 123).
Przypominamy też, że Polska Policja opracowała informator z numerami telefonów obsługiwanych przez instytucje i organizacje udzielające wsparcia i pomocy młodym osobom. Informator można znaleźć tutaj.