Stop Agresji Drogowej

Stop Agresji Drogowej

Opolska Policja uruchomiła specjalną skrzynkę kontaktową e-mail dla osób, które nie godzą się z agresją na drodze i brakiem poszanowania dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na adres stopagresjidrogowej@op.policja.gov.pl można zgłaszać przejawy łamania prawa ze strony uczestników ruchu drogowego. Materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wagę tego problemu dostrzega coraz więcej kierowców na Opolszczyźnie, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa, brak kultury i informują policjantów o zaobserwowanych zachowaniach innych uczestników ruchu drogowego.
Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne uruchomiliśmy specjalną skrzynkę poczty elektronicznej stopagresjidrogowej@op.policja.gov.pl., na którą można przesłać policjantom film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa. Policjanci ruchu drogowego przeanalizują takie materiały i sprawdzą też jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Informujemy, że flmy i zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako materiały profilaktyczne.


Jeśli byłeś świadkiem łamania prawa ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa opolskiego - POWIADOM NAS!

UWAGA!

Prosimy, w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Ponadto, ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail, prosimy również o przesyłanie materiałów o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

INFORMUJEMY!

W pozostałych województwach w naszym kraju komendy wojewódzkie Policji uruchomiły analogiczne skrzynki e-mail w zakładkach STOP AGRESJI DROGOWEJ. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jeśli byłeś świadkiem wykroczenia drogowego w innym województwie, nie musisz wysyłać informacji na nasz adresstopagresjidrogowej@op.policja.gov.pl.. Sprawą zaobserwowanego wykroczenia w danym województwie zajmą się właściwi miejscowo policjanci ruchu drogowego i najszybciej jak to możliwe ustalą sprawcę wykroczenia.

Przesyłając materiał filmowy na adres stopagresjidrogowej@op.policja.gov.pl. tym samym wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych).

Pod tym linkiem znajdziesz właściwą miejscowo komendę wojewódzką Policji

Powrót na górę strony