"Patrol Roku 2023" w województwie opolskim

Data publikacji 14.07.2023

St. sierż. Szymon Kukla i sierż. Bartłomiej Bar z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2023" na Opolszczyźnie. Do 2-dniowych zawodów stanęło 22 najlepszych patrolowców ze wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Funkcjonariusze rywalizowali między innymi na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce, będą reprezentować nasz garnizon podczas nadchodzących zawodów ogólnokrajowych w Słupsku.

Patrole reprezentujące jednostki Policji województwa opolskiego zmagały się przez 2 dni o tytuł najlepszej pary patrolowej. Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nadkom. Szymon Wideł. W turnieju, zorganizowanym przez Wydział Prewencji KWP w Opolu, rywalizowało łącznie 22 policjantów. Turniej był eliminacjami do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2023”.

Tego typu konkursy są formą doskonalenia kwalifikacji funkcjonariuszy i sprawdzianem ich umiejętności. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami, w jakich zmagały się pary patrolowe, były między innymi: techniki obezwładniania osób, strzelanie, bieg przełajowy i pomoc osobie rannej.

Najlepszymi okazali się policjanci z KPP Namysłów – st. sierż. Szymon Kukla i sierż. Bartłomiej Bar

Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z KPP Kędzierzyn-Koźla – sierż. Mateusz Chmielewski i st. post. Piotr Kipka

Miejsce trzecie przypadło policjantom z KPP Kluczbork – sierż. Dawid Stasiowski i st. post. Krystian Gąszczak

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – mł. insp. Jacek Basik podziękował wszystkim policjantom uczestniczącym w zmaganiach, a najlepszych nagrodził. Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji - „Patrol Roku 2023”, które odbędą się we wrześniu w Słupsku.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.