Aktualności

Pomylił autostradę z torem wyścigowym (film)

Data publikacji 06.07.2023

Autostrada to nie tor wyścigowy. O tej zasadzie zapomniał kierujący samochodem lamborghini, którego zachowanie na opolskim odcinku autostrady A4 uwiecznił świadek. Nagranie z 29 czerwca 2023 roku trafiło już na skrzynkę problemdrogowy@op.policja.gov.pl. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmują się brzescy Policjanci. Jeżeli tego dnia poruszałeś się autostradą A4 i byłeś świadkiem innych wykroczeń tego kierującego, skontaktuj się z nami.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z ważniejszych priorytetów w działaniach Policji. Wagę tego problemu dostrzega coraz więcej kierowców na Opolszczyźnie, którzy nie godzą się na spotykaną na drodze agresję, łamanie prawa, brak kultury i informują policjantów o zaobserwowanych zachowaniach innych uczestników ruchu drogowego.

Wychodząc naprzeciw tym, dla których bezpieczeństwo na drodze nie jest obojętne, uruchomiliśmy specjalną skrzynkę poczty elektronicznej problemdrogowy@op.policja.gov.pl, na którą można przesłać policjantom film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa. Policjanci ruchu drogowego przeanalizują takie materiały i sprawdzą też, jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drodze. Informujemy, że filmy i zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako materiały profilaktyczne.

Jednym z przykładów takiego zachowania jest sytuacja z opolskiego odcinka autostrady A4, gdzie 29 czerwca 2023 roku kierujący samochodem lamborghini wyprzedzał z dużą prędkością inne samochody wykorzystując do tego pas awaryjny.

Jeśli byłeś świadkiem łamania prawa ze strony tego i innych uczestników ruchu drogowego na terenie województwa opolskiego - POWIADOM NAS!

UWAGA!

Prosimy, w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:
    • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
    • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
    • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.
      
Ponadto, ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki e-mail, prosimy również o przesyłanie materiałów o rozmiarze nie większym niż 10MB lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

Film lamborghini na A4

Opis filmu: lamborghini na A4

Pobierz plik lamborghini na A4 (format mp4 - rozmiar 9.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony