Aktualności

Za kierownicę wsiadł z promilami

Data publikacji 31.01.2018

Do 2 lat więzienia grozi kierowcy daewoo, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Kiedy jego samochód zatrzymał się na środku jezdni, zaniepokojona kobieta postanowiła sprawdzić co się stało. Wtedy nabrała podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy i zaalarmowała policjantów. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 41-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy, a pojazd obowiązkowego ubezpieczenia OC.

29 stycznia, tuż przed godziną 23:00 dyżurny odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Z przekazanych przez zgłaszającą informacji wynikało, że wszystko działo się na jednym z osiedli w Brzegu.

Funkcjonariusze, na miejscu zastali zgłaszającą, która wskazała podejrzewanego kierowcę. Jak wynikało z jej relacji - kilka chwil wcześniej - samochód zatrzymał się na środku jezdni. Wtedy, zaniepokojona podeszła do kierowcy. Siedzący za kierownicą daewoo mężczyzna tłumaczył, że zabrakło mu paliwa. Zgłaszająca szybko nabrała podejrzeń, że może on być nietrzeźwy.

Policjanci przebadali 41-letniego mieszkańca Brzegu, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo system policyjny pokazał, że mężczyzna w ogóle nie ma prawa jazdy, a pojazd nie ma ważnego OC. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 i 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.

Powrót na górę strony