Aktualności

Trudne warunki na drogach

Data publikacji 30.01.2018

Brak doświadczenia i brawura były przyczyną kolizji drogowej w Biestrzykowicach. 20-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi niszcząc po drodze słupy energetyczne. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ostrzegamy! Zmienne warunki atmosferyczne wymagają od kierowców zwiększonej koncentracji i ostrożności.

29 stycznia, tuż przed 8 rano, dyżurny namysłowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej w kierunku Opola. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli rozbitego na poboczu volkswagena. Jak się później okazało samochodem kierował 20-latek, posiadający prawo jazdy zaledwie od trzech tygodni.

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i połamał dwa słupy energetyczne. Kierujący wyhamował na poboczu drogi naprzeciw przedszkola. W wyniku kolizji droga wojewódzka w kierunku Opola była zablokowana przez ponad godzinę. Samochodem podróżowały 3 osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało. Młody kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Śliska nawierzchnia, mgła i opady marznącego deszczu wymagają od kierowców zwiększonej ostrożności i koncentracji. W takich warunkach czas reakcji oraz droga hamowania znacznie się wydłużają. Kierowcy, noga z gazu!

Powrót na górę strony