Aktualności

Podejrzani o brutalne rozboje są już w areszcie

Data publikacji 30.01.2018

Policyjną obławą rozpoczęły się zatrzymania osób podejrzanych o rozboje w Krapkowicach. 22 i 23-latek zabarykadowali się w mieszkaniu, po tym jak napadli na mieszkańca miasta. Mundurowi otoczyli budynek i siłowo weszli do środka. Dodatkowo młodszy z nich miał brać udział w rozboju na pracownicę jednego ze sklepów. Wówczas nożem miał zastraszyć kobietę i z 3 innymi kompanami zbiec. Do tej sprawy kryminalni zatrzymali jeszcze 17 i 36-latka. Wszystkim grozi teraz do 12 lat więzienia.

Do pierwszego z rozbojów doszło w Krapkowicach na początku grudnia 2017 roku. Jak ustalili śledczy, wieczorem do jednego ze sklepów weszło 2 zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął nóż i zażądał wydania pieniędzy. W tym czasie trzeci z nich stał „na czatach” przed sklepem. Mężczyźni zbiegli razem z dziennym utargiem.

Kilkanaście dni później policjanci zostali poinformowani o kolejnym rozboju na mieszkańcu Krapkowic. Młody mężczyzna został zaatakowany i okradziony na klatce schodowej. Kryminalni po wysłuchani jego relacji natychmiast pojechali na jedno z osiedli w mieście. Zebrali już wszystkie niezbędne informacji i wytypowali 2 mężczyzn. Dodatkowo sądzili, że jeden z nich może mieć związek z wcześniejszym rozbojem.

Mundurowi zlokalizowali kryjówkę podejrzewanych. Zamknęli się oni w jednym z mieszkań. W środku miały też przebywać osoby postronne. Policjanci zdecydowali się więc na wejście siłowe. Kilkunastu funkcjonariuszy pilnowało dróg ucieczki, a inna grupa policjantów weszła do środka. W mieszkaniu byli między innymi 22 i 23-latek. To właśnie oni zdaniem śledczych dopuścili się rozboju na klatce schodowej. Dodatkowo młodszy z nich miał brać udział w pierwszej napaści na pracownicę sklepu. Obaj usłyszeli zarzut rozboju i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Kolejni zatrzymani w tej sprawie to 17 i 36-latek. Oni odpowiedzą za udział w pierwszym rozboju w sklepie. Starszy z mężczyzn najbliższe 2 miesiące spędzi również w areszcie. Całej 4 grozi teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Film Podejrzani

Powrót na górę strony